SON DAKİKA

24 Haziran Seçimleri Ak Partili Bazı Vekiller İstifa Edecek mi

Bu haber 24 Haziran 2018 - 23:14 'de eklendi ve 462 views kez görüntülendi.

Türkiye yeni bir döneme 24 Haziran 2018 seçimleri ile birlikte adım atıyor. Başkanlık sistemi ile bakanlar kurulunun milletvekili haricinde kişilerden oluşması öngörülen yeni sistemde, 2018 seçimleri için geçen seçim bölgelerinde tekrar aday gösterilen ve farklı bölgelerde aday gösterilen mevcut bakanlar kurulu kabinesinde isimler yer almaktaydı. Antalya ilimizde Dış işleri Bakanlığı görevini üstlenen Mevlüt Çavuşoğlu yeni dönemde dış işleri bakanlığı görevini üstlenecek mi ?

MAZBATA ALMADAN İSTİFA FORMÜLÜ

Yeni dönemde mevcut bakanlar kurulunun sayısal değerleride değişeceği göz önünde bulundurularak milletvekili adayı olan bakanların tekrar bakanlık yapıp yapmaması Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ‘ın insifiyatinde, tekrar bakanlık görevi yapacak kişilerin Mazbatalarını almadan istifa etmeleri durumunda sıralama aşağı doğru kayarak seçilemeyen milletvekilleri içinde milletvekili olabilme durumları ortaya çıkıyor.

ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE NETLİK KAZANACAK

Kumluca web ve Kumluca haberleri olarak siyasi kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre bu tür formül üzerinde çalışıldığını kazanan milletvekili adaylarının mazbatalarını almadan istifa ederek bakanlık görevlerini üstleneceklerini yönünde bilgiyi siz takipçilerimize aktarıyoruz. Son söz ve karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘da ve bu yönde ki formülün hayata geçmesi de yarın veya önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

A.Kerim Ger / Kumluca Haberleri / Kumluca web

A.Kerim Ger / Kumluca Haberleri / Kumluca web

bakanlık için istfia, milletvekilleri istifa edecekmi,akparti milletvekilleri istifa,antalya mevlüt çavuşoğlu,antalya dışişleri bakanı istifa edecekmi,bakanlar istifa edecekmi,yeni seçim,yeni dönem,25 haziran seçim sonuçları,kumluca haberleri,kumlucaweb,kumluca siyaset,kumluca akparti,akparti genel merkez,Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane