SON DAKİKA

27 Dönem Chp Antalya Milletvekili Adayları 2018

Bu haber 21 Mayıs 2018 - 3:59 'de eklendi ve 1.291 views kez görüntülendi.

27. Dönem Antalya ‘da toplamda 16 Milletvekili seçilecek. 25 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Yüksek Seçim Kuruluna Teslim edilen Milletvekili aday listeleri belli oldu.

 

Antalya ili 27.Dönem Antalya Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday listesi belli oldu, işte 25 Haziran 2018 Günü yapılacak olan seçimlerde Antalya CHP Milletvekili adayları,Kumlucahaberleri,#kumlucahaber,

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Mevcut milletvekillerinden ve tekrar aday adayı olarak başvuruda bulunan isimlerden,

DEVRİM KÖK,

MUSTAFA AKAYDIN,

NİYAZİ NEFİ KARA,

27.Dönem Milletvekilliği Aday listesinde yer almadı

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 2018

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Adayları isim Listesi

Bugün saat 17.00’ye kadar süren liste savaşı sonunda bazı değişikliklerle kesinleşti. Dün saat 17.00 de eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın yanına giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal’a listeyi sunup olur aldıktan sonra PM’ye getirdiği bilinmekte.

Daha önceden 8. Sıradaki Asım Bozkurt’un çekilmesi sonrası yerine Nazmi Gündüz yazıldı. Saat 17.00’dan sonra da yine liste değişikliği gerçekleşti. 5. Sıradaki eski İl Başkanı Semih Esen yerine Cavit Arı listeye girdi.

Cavit Arı değişikliğinde Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in etkisi olduğu duyumu geldi.

Dün gece sızan listede yer almadığı iddia edilen Ali Şeker daha önce 3. bölgeden vekil olmuşken, 24 Haziran için İstanbul 2.Bölge 8.sıradan aday gösterildi. Özkan Yalım ise Uşak 1. sıra adayı oldu.

İzmir Milletvekili Tuncay Özkan dünkü listede İstanbul’dan aday gösterilirken, bugün değişiklik yapılarak yeniden İzmir 1. bölgeden liste başı olarak aday yapıldı.

KHK ile ihraç edilen anayasa hukukçusu akademisyen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ise İstanbul 1. bölge 9.sıradayken, 1.sıraya alındı.

İşte CHP’nin Antalya milletvekili aday sıralaması, kesin liste

1 Deniz Baykal

2 Çetin Osman Budak

3 Rafet Zeybek

4 Aydın Özer

5 Cavit Arı

6 Figen Albuga Çalıkuşu

7 Sevgi Doğan

8 Nusret Bayar

9 Şengül Yeşildal

10 Vahap Tuncer

11 Kemal Bilal Öner

12 Ali Takavut

13 Sibel Gezen

14 Nazmi Gündüz

15 Özlem Şahin

16 İsmail Hakkı Gül

 

 

 

 Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane