SON DAKİKA

Ak Parti Antalya İlçelerinde Mhp ile Yerel Seçime Girecek

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, partisinin Antalya’da yüzde 35’lik bir tabanının oluştuğunu belirterek,Kapı kapı dolaştık. İYİ Parti doğru düzgün çalışmadı ama bir takım cemaatleri arkasına aldı ve yüzde 17 oy aldı. Kazanan Antalya’da 2 milyon 800 bin olmuştur.

Bu haber 29 Haziran 2018 - 18:31 'de eklendi ve 207 views kez görüntülendi.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, partisinin Antalya’da yüzde 35’lik bir tabanının oluştuğunu belirterek, “Artık Antalya AK Parti’nin kalesidir” dedi.

Taş, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından bir restoranda değerlendirme toplantısı yaptı.

Taş,milletin yine sabırlı şekilde demokratik ortamda seçime gittiğini ve güzel bir seçim geçirdiklerini katılımın yüzde 88 olduğunu belirtti.

2002 yılından bu yana AK Parti hükümetlerinin icraatlarını anlatan İbrahim Ethem Taş,”2002 yüzde 21, 2007 yüzde 34,2009 yılında yüzde 35, 2011 seçiminde de yüzde 39.9. oy aldık. 2009’da kaybettiğimiz belediyeyi, 2014 yılında yeniden kazandık. 4 yıldır yine hizmetlerimize devam ediyoruz. 7 Haziran yüzde 34.9, 24 Haziran’da 34.70 oy aldık. Aynı oyu düşürmeden aldık. Haziran ayında aldığımız oylar bizim tabanımız. 2014 yılından sonra yapılan iki seçimde birinci parti olduk. Bizim artık Antalya’da yüzde 35 civarında oturan bir tabanımız var. Artık Antalya AK Parti’nin kalesidir.”diye konuştu.

“Sahada en iyi çalışan AK Parti”

Sahada çalışan en iyi partinin AK Parti olduğunun altını çizen Taş, İyi parti doğru dürüst çalışma yapmadı. Bir takım cemaatleri arkasında aldı, yüzde 17 oy aldı. Kazanan Antalya’dır. Biz AK Parti olarak tüm insanlara hizmet edeceğiz. Verdiğimiz tüm sözleri tutacağız.”dedi.

“19 belediyeye talibiz”

Yerel seçim hazırlıklarına başladıklarını vurgulayan Ethem Taş,”Pazartesi gününden itibaren tüm ilçelerde ve büyükşehir olarak seçim hazırlıklarına başladık. Düşük oy aldığımız yerlerde neden sonucunun düşük olduğunu araştırıyoruz. Oyumuzun düştüğü yerlere biraz daha fazla eğilim göstereceğiz. 12 ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesi bizde. Amacım bunu arttırmak. Aldığımız sonuçla belediye sayısını 3 yada 4 arttırabiliyoruz. 19 belediyenin hepsine talibiz. 12’si bizde bu sayıyı düşürmeden nasıl artırabiliriz bunun için çalışacağız.”ifadelerine yer verdi.

Kasım seçimlerine göre oylarının 5-6 puan düştüğünü dile getiren Taş, bu oranı yeniden yükseltmek için çalışacaklarını belirtti.

“İttifak yerel seçimde de devam edecek”

Taş, yerel seçimlerde de MHP ile ittifaklarının devam edeceğini vurguladı. AK Parti olarak 17 ilçede birinci olduklarını kaydeden Taş,”CHP’den alacağımız 25 bin oyla Muratpaşa Belediyesi’ni kazanıyoruz. Hiçbir şey yapılamaz değil. Seçmenin gönlünü kazanabilirseniz, eğilimi o yöne doğru kayar. Adaylarımızı erken belirleyeceğiz. Kasım yada aralık ayında adayımızı belirlemeyi planlıyoruz. Siyaset yaptığımız yer kolay değil. Amacımız Muratpaşa ve Konyaaltı’nda belediye başkan adayımızı ve meclis üyelerini belirleyip mahalle ve denklemine memleket dengesine bakacağız. Sahada iyi bir çalışmayla, 25 bin CHP’liyi ikna ettiğimiz zaman Muratpaşa’yı kazanıyoruz. Konyaaltı’nda mevcut başkan ilk olarak Anavatan Partisi’nden seçildi. Sonra eğilim CHP’ye döndü. Erken aday göstermeyi genel merkeze ilettim.Çalışıp en iyi sonucu alacağız.”dedi.

Ak Parti Antalya İl Başkanı Taş’tan yerel seçimlerde ‘ittifak’ açıklaması

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, yerel seçimlerde de MHP ile ittifak kuracaklarını belirterek, bazı ilçelerde iki partinin tek aday göstereceğini söyledi.

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, yardımcıları Mustafa Atılgan ve Ayhan Ateş ile Atatürk Parkı içerisindeki Ekdağ Tesisleri’nde gazetecilerle bir araya geldi. 24 Haziran seçimlerini değerlendiren Taş, bu seçimlerde yüzde 34.70 oranında oy aldıklarını söyledi. 7 Haziran seçimlerinde aldıkları oy oranının altına düşmediklerini dile getiren Taş, 2009 yılı yerel seçimi haricinde tüm seçimlerde Ak Parti’nin Antalya’da birinci olduğunu kaydetti. Taş, Bu kuralı yine bozmadık. Biz MHP ile birlikte girdiğimiz referandumda 40.92 oranında oy almıştık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise yine MHP ile 42.82 oranında oy aldık. Referanduma göre oyumuzu 2 puan arttırdık. Antalya’da yüzde 35 civarında oturan bir tabanımız var. Antalya Ak Parti’nin kalesi haline gelmiştir dedi.

CEMAATLERİ ARKASINA ALDI

İl Başkanı Taş, Antalyalıların partililerine güvendiği için bu seçimde de birinci parti yaptığını söyledi. Bu seçimde sahada en iyi çalışan partinin AK Parti olduğunu belirten Taş, Kapı kapı dolaştık. İYİ Parti doğru düzgün çalışmadı ama bir takım cemaatleri arkasına aldı ve yüzde 17 oy aldı. Kazanan Antalya’da 2 milyon 800 bin olmuştur. Bu saatten sonra tüm insanlara hizmet edeceğiz. Oy oranlarına bakmadan verdiğimiz sözleri herkese götüreceğiz dedi.

MHP İLE İTTİFAK

Yerel seçimlerin hazırlıklarına başladıklarını dile getiren Taş, sonuçları değerlendirerek çalışma yürüteceklerini aktardı. Son seçimlere göre Antalya’da 5 puanlık kayıpları olduğunu anlatan Taş, şöyle devam etti

Raporlar doğrultusunda oyumuzun düştüğü yerlerde biraz daha fazla eğilim gösteriyoruz. 12 ilçe belediyemiz ve Büyükşehir Belediyesi elimizde. Sonuçlara göre belediye sayımızı 3 ya da 4 artıyoruz. Yerel seçimlerde de MHP ile ittifak yapacağız. Seçim kazanmak istiyoruz. İlçe ve büyükşehir bazlı ittifakımız olacak. Genel merkezlerimiz sürekli görüşüyor. İttifakımızın güçlenmesi için sürekli görüşüyorlar. 17 ilçede birinciyiz. Bazı ilçelerde iki partinin tek aday, bazı yerlerde iki partinin de aday çıkarması durumunda bile partiler birbirini destekleyecek. Bu konuda görüşmeler başladı.

ADAYLARI ERKEN AÇIKLANACAK

İbrahim Ethem Taş, CHP’nin güçlü olduğu Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde MHP ile birlikte hareket ettikleri takdirde ve CHP’den 25 bin oy almaları durumunda bu belediyeleri kazanabileceklerini söyledi. Muratpaşa ve Konyaaltı’nda erken aday belirleyeceklerini kaydeden Taş, Normal şartlarda ocak ayında adaylar açıklanır ama ben Genel Merkez ile görüşüyorum. Kasım ayında adaylarımızı açıklamayı planlıyoruz. Sahada erken çalışmayı hedefliyoruz. İki ilçede iddialıyız dedi.

KİMLER BAKAN OLABİLİR

Antalya’nın nüfusunun 3 milyona yaklaştığını belirten Taş, bu dönemde de bakan beklentisi olduğunu söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun görevinin devam etmesi taraftarı olduklarını vurgulayan Taş, bir de bakan yardımcısı beklentileri olduğunu aktardı. Vekillerin bakan olamayacağının hatırlatılması üzerine Taş, Bu konuda bir yasa değişikliği olmayacak ama istifa ile Çavuşoğlu’nun bakan olmasının önündeki engel çözülebilir. Mayıs ayında yaptığımız görüşmelerde bakanlar konusunda sürprizler olacağı söylendi. Spor ve sanat dünyasından bakanlar olacağı kaydedildi. İyi bir spor adamı veya iyi bir teknik direktör Spor Bakanlığı’na, iyi bir ticaret odası başkanı Ekonomi Bakanlığı’na, ünlü bir sanatçı da bakan olabilir diye konuştu.

Genel Merkez ile yaptıkları görüşmede yerel seçimlerin erkene çekilmesi yönünde bir durumun söz konusu olmadığını öğrendiğini dile getiren Taş, yerel seçimlerin 27 Mart 2019 tarihinde yapılacağını söyledi.

Taş, yeni Bakanlar Kurulu’nda bir bakan ve bakan yardımcısı beklediklerinin altını çizdi. – ANTALYAKumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane