SON DAKİKA

KUMLUCA FİNİKE KARAYOLU TRAFİK KAZASI 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

ANTALYA, FİNİKE, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Kumluca Belediyesi Hem ve Müftülüğe Tahsis Edilen Binalara Tadilat Kararı Aldı

ANTALYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, SİYASET

Antalya da Elektrik Saatlerine Müdahale Eden Şebeke

Antalya’da elektrik saatlerine müdahaleyle KW değerini az gösteren 7 şüpheli eş zamanlı operasyonla yakalandı. Kumluca web Alanya Haberleri ANTALYA

Bu haber 12 Kasım 2018 - 18:21 'de eklendi ve 413 views kez görüntülendi.

Kumluca web Alanya Haberleri ANTALYA

Antalya’da elektrik saatlerine müdahaleyle KW değerini az gösteren 7 şüpheli eş zamanlı operasyonla yakalandı. Son 5 yılda Alanya’da kayıp kaçak enerji miktarının 72 milyon KWH olup, 26 milyon TL tutarında olduğu belirlendi.

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı, elektrik saatlerine müdahale ile KW değerini az gösteren şebekeye yönelik çalışma başlattı.

 

Çalışmalar kapsamında, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kamu kurum ve kuruluşlarını nitelikli dolandırıcılık ve kamu zararına nitelikli dolandırıcılık suçları kapsamında kaçak elektrik kullanan kişilerin elektrik saatlerine profesyonel müdahale ile KW değerini az gösterdiği tespit edildi.

KAÇAK ENERJİ MİKTARI 72 MİLYON KWH

Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen polis ekipleri, AKEDAŞ yetkilileriyle birlikte Mahmutlar’da bulunan bir hamam ve Bektaş Mahallesi’ndeki bir villanın sayacını kontrol etti. Yapılan kontrolde sayaçlar üzerin yapılan işlemle KW’nin kullanımından az gösterildi ve haksız kazanç elde edildiği tespit edildi. Son 5 yılda ise Alanya’da kayıp kaçak enerji miktarının 72 milyon KWH olup, 26 milyon TL tutarında olduğu belirlendi.

ÇIKAR AMAÇLI SUÇ ÖRGÜTÜ KURMAK SUÇU

Elektrik saatlerine müdahale ederek haksız kazanç elde etmek için ‘kamu kurum ve kuruluşlarını nitelikli dolandırıcılık ve kamu zararına nitelikli dolandırıcılık’ suçlarını işleyen Ş.Ö., F.Ö., E.Ö., B.Ö., G.Ö., Ö.C. ve T.B. hakkında ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’ suçlarından gözaltına alındı.

 

 

Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda elektrik sayacı, AKDENİZ EDAŞ kurumuna ait mühürler, 1 adet hassas terazi, 50 gram ağırlığında uyuşturucu esrar maddesi, 1 adet tarihi eser olduğu değerlendirilen tabanca ve 39 adet dolu fişek ele geçirildi. –

Kumluca web Alanya Haberleri ANTALYA

Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane