SON DAKİKA

Türel den, Komisyonculara: Endişeye Mahal Yok

ANTALYA, KUMLUCA HAL FİYATLARI, TARIM HABERLERİ

Bedelli askerlikte yaş ve ücret ne oldu? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

Bedelli askerlik bekleyen 5 milyona yakın gencin gözü kulağı hükümet’ten yapılacak olan açıklamaya dikilmiş durumda! Bedelli askerlikte seçimin sona ermesinin ardından yaş ve ücret konusu da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Alınan son bilgilere göre Bedelli Askerlikte yaş 26 ücret ise 20 bin TL olduğu gelen haberler arasında!

Bu haber 30 Haziran 2018 - 13:13 'de eklendi ve 163 views kez görüntülendi.

Bedelli askerlik bekleyen milyonlarca genç, seçimin sona ermesinin ardından Bedelli askerliğin ne zaman çıkacağına ilişkin sorulara yanıt aramaya başladı. Bedelli askerlik ile ilgili ortaya atılan son iddialara göre yaş ve ücret konusu belirlendi. Bedelli askerlik için yaş 26 yaş ücret 20 bin TL olarak belirlendiği gelen haberler arasında! Bedelli askerliğe ilişkin Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunam Bakanlığının’da onayının alındığı bildiriliyor.

BEDELLİ ASKERLİKTE YAŞ VE ÜCRET NE OLDU?

Seçimlerin ardında bedelli askerlikte yaş ve ücret konusunda rakamların belirlendiği iddia edildi. Yeni Şafak’tan Kıymet Sezer’in haberine göre, çalışmalarda bedelli için 26 yaş ve 20 bin TL ücret öne çıktı. Bedelli ücretini ödeyenler askerlik hizmetinden muaf tutulacak. Bedelliden elde edilecek kaynak bütçeye gelir kaydedilmeyecek, savunma harcamalarına aktarılacak. Bedelli askerliğin devam eden terörle mücadele faaliyetlerinde herhangi bir zafiyet yaratmayacağı bildirildi. Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan da olumlu görüş alındığı bildirildi.

400 bin kişi faydalandı

Bugüne kadar 5 kez bedelli askerlik yasası çıkarıldı. İlk olarak 1987 yılında, ardından 1992’de uygulanan bedelli 1999’da Marmara depremi sonrası çıkarıldı. 1987 yılında 18 bin 433, 1992 yılında 35 bin 111 ve 1999 yılında 72 bin 290 kişi olmak üzere toplam 125 bin kişi bedelli askerlikten faydalandı. Son olarak 2014’te bedelli askerlik yasası çıkarıldı. O tarihte 27 yaşını doldurmuş olanlar, 18 bin lira karşılığında askerlik yapmış sayıldı. 203 bin kişi faydalandı ve toplam 3 milyar 671 milyon 100 bin lira gelir elde edildi.

 

BEDELLİ ASKERLİK HABERLERİ KUMLUCA WEBKumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane