logo

reklam

Elmalı da 3 Polis Memuru Kaleşnikof İle Soygun Girişimi

POLİS MEMURU BUNU YAPARSA ?

Elmalı ilçesinde 5 kilo altın taşıyan araca uzun namlulu silahla saldırı olayında Elmalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru İ.G. ile araç sahibi D.T. gözaltına alınmıştı. Sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen polis memuru İ.G ve silahlı soygun için kullanılan aracın sahibi D.T, Korkuteli Adliye Sarayı’nda yapılan sorgularının ardından serbest bırakıldı. Adliye dışında bekleyen polis memuru ile araç sahibinin yakınları ise sevinç gözyaşları döktü.

Elmalı ilçesinde faaliyet gösteren kuyumcuların Hurda diye tabir edilen altınlarını tamir işlemleri için Antalya’da kuyumculuk esnaflığı yapan M.U. Elmalı’da yaklaşık 5 kilogram altın toplayarak Antalya İstikametine doğru hareket etti. Elmalı Korkuteli Karayolu Öküzgözü mevkiinde plakası sökülmüş bir otomobil tarafından önü kesilerek araçtan inen 3 kişi tarafından uzun namlulu kaleşnikof marka silah ile ateş açıldı. Kuyumcunun aracında bulunan iki kişi ve kuyumcuda ateşe ateş ile karşılık verdi. Yaklaşık 10 dakikalık karşılıklı çatışmanın ardından Araçta bulunan 3 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Altınları alamayan sürücü dahil dört kişi olay yerinden hızla uzaklaştı.

KALEŞNİKOFLU SALDIRGANLAR POLİS MEMURU ÇIKTI !!!

Çatışmanın ardından Korkuteli İlçe ve Elmalı İlçe Jandarma Komutanlıklarına bağlı ekipler olay yerinde incelemelerde bulundu. Elmalı ve Korkuteli’ndeki tüm güvenlik kameraları incelendi. Yine Elmalı Korkuteli yolu üzerinde güvenlik kamerası olan işletme ve evlerin kamera kayıtlarıda incelendi. Görgü tanıklarınında ifadelerinden yola çıkılarak saldırganların Elmalı İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis memuraları Ö.A – H.T ve İ.G olduğu tespit edildi. Savcılık kararıyla bulundukları düşünülen yerlere operasyonlar yapılarak Polis memurlarından İ.G ve olayda kullanılan aracın sahibi dün göz altına aldındı.

SALDIRIYA KARIŞAN DİĞER POLİS MEMURLARI ARANIYOR

Saldırıya karışan diğer polis memuru Ö.A. ve H.T.’nin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Şüphelilerin saldırıda kullandığı kalaşnikof marka uzun namlulu silahların da yeri belirlenmeye çalışılıyor.

TUTUKLANMASI İSTEĞİ İLE SEVKEDİLEN POLİS MEMURU VE ARAÇ ŞÖFÖRÜ SERBEST BIRAKILDI

Jandarmadaki sorguları tamamlanan polis memuru İ.G. ve otomobil sahibi D.T., sağlık kontrolünün ardından bugün adliyeye sevk edildi.
Mahkeme polis memurunu ve otomobil sahibini tutuksuz yargılanmaları kararıyla serbest bıraktı.

Jandarma, kuyumculara ait 07 HH 255 plakalı otomobil ile saldırıda kullanılan plakasız otomobili Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı’nın otoparkına çekti. -

Kumluca Elmalı Korkuteli Haberleri

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
0 Kez Görüntülendi

Yeni Yorumlar Kapalı.