SON DAKİKA

Günlerdir Aranan Küçük Kız Toprağa Gömülü Bulundu

Polatlı’da bir hafta önce kaybolan sekiz yaşındaki Eylül’ün cansız bedeni, eğitimli köpeğin havlayarak tepki gösterdiği yerde bulundu. #kumlucahaberleri, #küçükbedenleredokunma, #küçükeylül, #ankaraeylülbulundu,

Bu haber 30 Haziran 2018 - 8:54 'de eklendi ve 509 views kez görüntülendi.

Bursa’da yaşayan İbrahim-Şerife Yağlıkara çifti geçtiğimiz günlerde yaz tatili için çocuklarıyla memleketleri Ankara Polatlı’ya gitmişti. Çiftin üç çocuğundan en küçüğü olan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara, 22 Haziran’da Polatlı’daki evlerinin önünde oynarken kaybolmuştu.

O tarihten bu yana bölgedeki her yer polis, jandarma ve AFAD ekipleri tarafından aranmıştı. Soruşturmada ailenin şüphelenmesi üzerine gözaltına alınan komşuları Uğur Koçyiğit tutuklanmıştı.

Uğur Koçyiğit, kaybolduğu gün küçük kızı arama çalışmalarına da katılmıştı. Küçük kız ile son görüşen kişi olarak bilinen Koçyiğit’in üzerinde bulunan kan izleriyle, Eylül’ün ailesinden alınan DNA kayıtları örtüşmüştü. Soruşturma kapsamında Uğur Koçyiğit’in annesi ile sevgilisi ve Eylül’ün yengesi de gözaltına alınmıştı.

Direk dibine gömülmüş

Arama faaliyetleri sürerken dün gece acı haber geldi. Eylül Yağlıkara’nın cansız bedeni, Polatlı’nın Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulundu.

Küçük kızın daha önceden kazılmış bir çukura gömüldüğü ve bu yerin babası İbrahim Yağlıkara’nın tarlası olduğu öğrenildi. Ailenin uzaktan akrabası olan şüpheli Uğur Koçyiğit’in de 22 Haziran’da saat 14.30 sıralarında, Eylül’ün cenazesinin bulunduğu yerde görüldüğü iddia edildi.

Vali: O direği kendisi dikmiş

Ankara Valisi Ercan Topaca dün gece olay yerinde yaptığı açıklamada, “Yapılan tespitler, yavrumuzun katledildiği yönündedir. Bir elektrik direğinin altından çıkarıldı. Üzerindeki elbisesi çocuğumuz olduğunu doğruluyor” dedi. Topaca, tutuklu Uğur Koçyiğit’in Eylül’ün kaybolduğu gün çocuğunun cenazesinin çıkarıldığı bölgede görüldüğünü söyledi. Uğur K.’nın elektrik işleri yaptığını doğrulayan Vali Topaca, “Bu yavrumuzun gömüldüğü elektrik direğini de daha önce kendisi dikmiş, oradaki toprağın yumuşaklığını biliyor. Görenlerin de şüphelenmeyeceğini düşünerek oraya götürmüş” diye konuştu.

Topaca şöyle devam etti: “Tarlada köpeğimizin bir koku hissetmesi üzerine orası kazıldı ve cenazeye ulaşıldı. Olayın ayrıntılarıyla ilgili çalışmalar sürüyor. Bir tutuklu var. Deliller, bu olayı bu kişinin yaptığına işaret ediyor. Kim bu olaya yardım etmişse onlar da açığa çıkacak.”

Katil zanlısı pedofil mi?

NTV’nin iddiasına göre, tutuklanan Uğur Koçyiğit’in telefonundaki görüntülerde, şüphelinin pedofil olabileceğine dair güçlü kanıtlar bulundu. Öte yandan Polatlı’da Eylül’ün evli Koçyiğit’i sevgilisiyle birlikte gördüğü iddia edilmişti.

 

Kumluca web – Gündem Haberleri – AnkaraKumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane