SON DAKİKA

Kars Küçük Seda Nur Güzel Olayına Yayın Yasağı Getirildi

Bu haber 25 Eylül 2018 - 19:20 'de eklendi ve 279 views kez görüntülendi.

Kars’ta dokuz yaşındaki Sedanur Güzel’in ölü bulunmasına ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi.

Güzel, Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 16 Eylül’de kaybolduktan yedi gün sonra ölü olarak bulunmuştu. Çocuğu öldürülüğünü belirlenirken otopsisinde tecavüz bulgusuna da rastlanmıştı.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, olayın failini ya da faillerini yakalamak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini dile getiren Camgöz, “Sedanur Güzel’in ölü bulunmasına ilişkin Kağızman Sulh Ceza Mahkemesi’nce yayın yasağı kararı alınmıştır” diye konuştu.

Mahkeme kararı şöyle: “Yazılı ve görsel basın ile internet medyasında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerle ilgili birtakım bilgilerin yayınlandığının müşahade edildiği, bu durumun soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine engel olduğu göz önüne alındığında, 5189 sayılı yasanın 3/2 maddesindeki koşulların oluştuğu anlaşıldığından, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel, eleştiri ve sosyal medya ile internet ortamında her türlü haber, röportaj ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verildi.”

Atv Ekranlarında yayınlanan Programın sunuculuğunu Müğe Anlı ‘nın üstlendiği programda Sedanur Güzel Kaybolması ve ölümü ile ilgili görgü tanıklıklarının ifadeleri kişilerin tutarsız açıklamaları konunun daha hızlı aydınlanmasına sebep olacakken, bu yayın yasağında alınan kararlar atv müge anlı programı için uygulanacak mı ? Uygulanmayacak sa internet, yazılı, sözlü, görüntülü medya da neden uygulanmaktadır. Sedanur ‘un ölümü ile ilgili basında yer alan tecavüz hususunu Müge Anlı ‘da dile getirmiştir.
Bu Haber Toplumdan saklanmamalı ve gerçekler tüm kamuoyunla paylaşılmalıdır..
Kumluca Haberleri – Kumlucaweb

sedanur güzel,himmet uç sedanur cinayeti, ertan b,kim öldürdü,küçük çoğuğa tecavüz edildimi,tecavüz bulgusu varmı,kars kağızman,seda nur güzel,kumlucahaberleri,kumluca web,müge anlı seda nur güzel,müge anlı himmet uç gözaltında,gözaltına kimler alındı sedanur,Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane