SON DAKİKA

Kemer de Etkili Olan Hortum Zarara Yol Açtı

Bu haber 22 Ocak 2018 - 15:52 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Kemer’de sabaha karşı meydana gelen hortum felaketinin boyutları hesaplanmaya çalışılıyor. İlçenin bir bölümündeki elektrik, iletişim ve altyapı hizmetlerindeki kesintinin giderilmesine çalışılıyor.

 

10 KİLOMETRELİK ALANDA ETKİLİ OLDU

Sabaha karşı saat 04:15 sıralarında Kuzdere Çamyuva ve Tekirova Mahallelerine ait yaklaşık 10 kilometrelik bir hat üzerinde sağanak yağmur ve dolu ile birlikte ortaya çıkan hortum, evlerin ve işyerlerinin çatılarını, bir caminin minaresinin tepe bölümünü uçurdu. Çok sayıda binada zarar meydana gelirken, binleri bulan çam ağacıyla tarımsal alanlardaki portakal, zeytin ağaçları ve seralarda büyük hasar oluştu.

Devasa çam ağaçları kibrit çöpü gibi kırılırken, birçoğu da kökünden sökülerek devrildi. Devrilen ağaçlar binalarla birlikte, Tekirova’da mezarlara da zarar verdi.

HASA TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kemer de sabaha karşı meydana gelen hortum felaketi sonrası hasar tespit çalışmaları başladı. İlçenin bir bölümündeki elektrik, iletişim ve altyapı hizmetlerindeki kesintinin giderilmesine çalışılıyor.

Sabaha karşı saat 04.15 sıralarında Kuzdere Çamyuva ve Tekirova Mahallelerine ait yaklaşık 10 kilometrelik bir hat üzerinde sağanak yağmur ve dolu ile birlikte ortaya çıkan hortum, evlerin ve işyerlerinin çatılarını, bir caminin minaresinin tepe bölümünü uçurdu, çok sayıda binada zarar meydana gelirken, ağaçlar ve seralarda büyük hasar oluştu. Devasa çam ağaçları kibrit çöpü gibi kırılırken, birçoğu da kökünden sökülerek devrildi. Devrilen ağaçlar binalarla birlikte, Tekirova’da mezarlara da zarar verdi.

KUMLUCA ANTALYA KARAYOLU TEK ŞERİTTEN ULAŞIM SAĞLANDI

D-400 Karayolu’nan Çamyuva ve Tekirova Mahallesi mevkiinde yol kenarındaki kızılçam ormanlarındaki yüzlerce ağacı kökünden söken, kibrit çöpü gibi parçalayan hortum, buradaki domates seralarına büyük zarar verdi. Hortumun, Tekirova sahilindeki kızaktaki bazı teknelerin devrilmesine yolaçtığı ve turistik tesislerde de hasara yolaçtığı bildiriliyor.

Kemer kaymakamlığı Tarım İlçe Müdürlüğü, Türktelekom, İtfaiye ve ASAT ekipleri hasar tespit çalışmalarına başlarken, yaklaşık 90-100 dönümlük sera alanının zarar gördüğü tahmin ediliyor. Kuzdere ve Tekirova’da zarar gören elektrik, altyapı ve iletişim hizmetlerinin yeniden verilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Kumluca Web Kemer Haberleri,

 

 


Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane