SON DAKİKA

Türel den, Komisyonculara: Endişeye Mahal Yok

ANTALYA, KUMLUCA HAL FİYATLARI, TARIM HABERLERİ

Konyaaltı Kemer Kaymakamları Değişti

Bu haber 01 Eylül 2018 - 5:20 'de eklendi ve 261 views kez görüntülendi.

Elmalı Kaymakamı Gürbüz SALTAŞ, Türkoğlu Kaymakamlığına

Kemer Kaymakamlığına, Erçiş Kaymakamı Mehmet Şirin YAŞAR,
Kaş Kaymakamı, Bilgehan BAYAR, Sapanca Kaymakamlığına,
Korkuteli Kaymakamı, Erol TANRIKULU, Çay Kaymakamlığına,
Viranşehir Kaymakamı, Ömer ÇİMŞİT, Korkuteli Kaymakamlığına,
Doğubeyazıt Kaymakamı, Ulaş AKHAN, Kaş Kaymakamlığına,
Nusaybin Kaymakamı, Ergün Baysal Finike Kaymakamlığına,
Konyaaltı Kaymakamlığına, Muğla Vali Yardımcısı Kamil KÖTEN,
Eski Kumluca Kaymakamı (Antalya Vali Yardımcısı) Canan Hançer BAŞTÜRK, Bayraklı Kaymakamlığına,

İçişleri Bakanlığı, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 471 Mülki İdare Amiri’nin görev yerlerinin değiştirildiğini duyurdu.

LİYAKAT VE KIDEMLER DİKKATE ALINDI
İstanbul’da 12, İzmir’de 10, Ankara’da 3 ilçenin kaymakamının değiştirildiği açıklandı.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ise Resmi Gazete’de yayımlandı. Bakanlık tarafından yapılan basın duyurusu şöyle;

“2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmiştir.

Buna göre; Bakanlık Merkezinde görevli 8 Mülki İdare Amirinin görev yerleri değiştirilirken, 8 Kaymakam ve 1 Vali Yardımcısı Bakanlık Merkezinde değişik görevlere getirilmiştir.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU’DAKİ TÜM İLÇELERE KAYMAKAM ATAMASI
Merkezde görev yapan 11 Mülki İdare Amirinin, vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapılmıştır.

Vali Yardımcıları, kaymakamlıklara atanarak vali yardımcılığı sayısında azaltılmaya gidilmiştir. Bu bağlamda 610 olan vali yardımcısı sayısı iki yıllık süreç içerisinde 314’e indirilmiştir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki İlçelere tecrübeli ve başarılı kaymakamların atamaları planlanmıştır. Yapılan atamalarla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki tüm ilçelere kaymakam ataması yapılmış olup, kaymakamsız ilçe bırakılmamıştır.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kayyum olarak çalışan ve görev süresi biten kaymakamların başka il ve ilçelere atamaları yapılmıştır. Kayyum olarak görev yapan Kaymakamlardan; Doğubayazıt Kaymakamının Antalya Kaş İlçesine, KızıltepeKaymakamının İstanbul Arnavutköy İlçesine, Nusaybin Kaymakamının Antalya Finikeilçesine, Malazgirt Kaymakamının Yalova Çınarcık İlçesine atanmaları söz konusu atamalara örnektir.

KADIN KAYMAKAM PRENSİBİ SÜRÜYOR
İstanbul’da 12, İzmir’de 10, Ankara’da 3 ilçenin kaymakamı değiştirilmiştir.

İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehir ilçelerine ve stratejik durumu bulunan ilçelere daha genç kaymakamlar atanmıştır.

Büyükşehir ilçelerine kadın kaymakam atama prensibimize devam edilmiştir.

Merkezde görev yapan Mülki İdare Amirleri Kaymakamlık ve Vali Yardımcılıklarına atanarak taşra güçlendirilmiştir.”Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane