SON DAKİKA

Kumluca Antalya Yolu Çöken yola Alternatif Yol Açılıyor

Antalya nın Kumluca ilçesinde heyelan nedeniyle çöken D- 400 karayolunda alternatif yol açma çalışması başlatıldı.

Bu haber 05 Mart 2018 - 19:11 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde heyelan nedeniyle çöken D- 400 karayolunda alternatif yol açma çalışması başlatıldı.

Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerini Antalya merkezine bağlayan ve duble yol çalışmalarının yürütüldüğü D- 400 karayolunun Kumluca- Antalya arasındaki 20’nci kilometresinde 25 Şubat günü heyelan nedeniyle çökme meydana geldi. Yaklaşık 25- 30 metre çöken yolda Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından alternatif yol açma çalışmaları başlatıldı.

KUMLUCA ANTALYA YOLU HEYELAN HAVADAN GÖRÜNTÜLER

ALTERNATİF YOL 1 HAFTADA TAMAMLANACAK

Belen kavşağından ayrılacak alternatif yol Yazır Mahallesi içinden geçerek, mevcut yola paralel olarak Olympos kavşağına kadar uzanacak. Stabilize ve yer yer asfalt olacak alternatif yolda genişletme ve altyapı çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar tamamlanınca sıcak karışım asfalt yapılacak alternatif yolun bir hafta içinde tamamlanması planlanıyor.

KAYAN TOPRAK EVLERİ TEHDİT EDİYOR

Ayrıca heyelanın, başladığı noktadan yaklaşık 800- 1000 metre aşağısında Yazır Mahallesi Palamut mevkiindeki evleri tehdit ettiği belirtildi. Evlerin bulunduğu zeminde herhangi bir çatlama veya kayma izine rastlanmadı ancak heyelan bölgesinden gelen toprak yığınlarının evlerin üzerine gelmesinden endişe ediliyor.

‘CAN KAYBI OLMASIN YETER’

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, heyelan yaşanan alanda ve tehdit altında olan evlerin bulunduğu Yazır Mahallesi Palamut mevkiini ziyaret etti. Alternatif yol açma çalışmalarını da inceleyen Başkan Çetinkaya, evleri tehdit altında olan vatandaşla sohbet etti. Vatandaşı teselli eden Başkan Çetinkaya, Evlerinizin bulunduğu alanlar sağlam toprak. Herhangi bir çatlama, kırılma veya kayma görünmüyor. Ancak gördüğünüz toprak yığını heyelanın başladığı yerdeki itme gücüyle sürüklenip gelen topraktır. Evlerinizin bu toprak yığınından etkilenmeyeceğini ümit ediyoruz. Ama sizler tedbirli olun. Mal kaybı telafi edilir, can kaybı olmasın yeter dedi.

JANDARMA GECE KALMAYA İZİN VERMİYOR

Vatandaş da Evlerimizdeki önemli olan eşyalarımızı aldık. Gerisi duruyor. Jandarma ekipleri oturmamıza izin vermiyor. Gün içinde gelip evlerimizde duruyoruz. Gece kalmıyoruz diye konuştu.

 

KUMLUCA WEB KUMLUCA ANTALYA YOLU HABERLERİ,

 


Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane