SON DAKİKA

Kumluca da Akrabası Tarafından Kuşlar Telef Edildi

Bu haber 20 Şubat 2018 - 2:16 'de eklendi ve 28 views kez görüntülendi.

Kumluca’da önceleri hobi olarak başladığı ve internet üzerinden GülSal kanatlı olarak canlı hayvan satışı yapan Salih Şengönül isimli esnafın gece saatlerinde kuşların olduğu bölüm akrabası tarafından kafesler kırılarak kuşlar telef edildi.

Kumluca ilçesi Merkez Mahallesinde meydana gelen olayda, kuş ve diğer canlı hayvan türlerinin üretimini, satımını gerçekleştiren esnaf Salih Şengönül isimli esnafa ait kısımda gece saatlerinde meydana gelen olayda, kafeslerin bulunduğu bölümün camları kırılarak içeride canlıların bulunduğu kafes ve üreme alanları kırılarak devrilerek telef edildi.

 

İddiaya göre, gece saatlerinde bir komşusunun depo kapısının açık olduğu yönünde telefon ile bilgi gelen Salih Şengönül’e olay yerine geldiği zamanda kafeslerin devrildiğini, kırıldığını ve bir çoğunun üreme durumunda olan, birçok muhabbet kuşunun öldüğünü gördü.

 

Güvenlik kamera kayıtlarını incelediğinde depo içerisine giren kişinin Cezaevinde olan Amcasının eşi olduğunu iddia ederek Kumluca ilçe Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulundu. yaklaşık maddi olarak 6-7 bin Tl zararının olduğunu ve bunu yapanların mutlaka adalet önünde hesap vermesi gerektiğini dile getirdi.

 

Kumluca ilçe Emniyet müdürlüğü asayiş büro amirliğinde görevli ekiplerin olay yerinde yaptıkları inceleme ve çevre güvenlik kamera kayıtlarını inceledi.

 

Salih Şengönül, Kuşlar yaratılışı gereği çok hassas olan canlılardır, yumurtada olan ve yeni yavru kuşlarım vardı. bunların çoğu ölmüş bir kısmıda açık olan kapıdan kaçmış. Bunu yapan kişiden davacıyım. Adalet yerini bulsun istiyorum. dedi.

kendi kullandığı sosyal medya hesaplarından olayın kamera kayıtları ve telef ettiğini iddia ettiği kişinin adını takipçileri ile paylaştı.

 

Olay ile adli süreç devam ediyor.

 

Kumluca Haberleri

 Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane