SON DAKİKA

Kumluca da Aynı Anda Çıkan Orman Yangınları

Kumluca ilçesinde çıkan eş zamanlı iki orman yangınından biri söndürüldü, diğer yangın ise devam ediyor. KUMLUCA HABERLERİ ANTALYA

Bu haber 26 Ekim 2018 - 3:54 'de eklendi ve 651 views kez görüntülendi.

KUMLUCA HABERLERİ ANTALYA

Kumluca’ya bağlı Hacıveliler Mahallesi Şıh mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri karadan, 2 helikopter de havadan müdahale etti. Yangın, ekiplerin etkili çalışmasıyla rüzgara rağmen yaklaşık bir saatte kontrol altına alınırken, aynı saatlerde Mavikent Mahallesi Ertaş yolu üzerinde ikinci bir orman yangını çıktı. Yangının çıktığı noktaya yakın ev ve seraların bulunduğu bölgedeki yangına Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.

Kumluca ilçesinde iki noktada eş zamanlı yangın çıktı. Ot ve çalılık alandaki yangın, havadan ve karadan müdahaleyle söndürülürken, ormanlık alandaki yangına ise havadan müdahale edildi.

Kumluca’ya bağlı Hacıveliler Mahallesi Şıh mevkiinde saat 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yerleşim yerlerinin içindeki ot ve çalılık alandaki yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına, Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı arazözler ve Büyükşehir Belediye İtfaiye ekipleri karadan, 2 helikopter de havadan müdahale etti. Yangın, ekiplerin etkili çalışmasıyla yaklaşık 1 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü.

Aynı saatlerde Mavikent Mahallesi Ertaş yolu üzerindeki ormanlık alanda da yangın çıktı. Kara ulaşımının olmadığı dağlık alandaki yangına sadece helikopterlerle müdahale edilerek söndürüldü.

 

KUMLUCA HABERLERİ ANTALYAKumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane