SON DAKİKA

Kumluca dan Kaybolan 25 Gündür Kayıp Alzheimer Hastası Aranıyor

Kumluca ilçesinde 25 Mart ta kaybolan Alzheimer hastası Avni Gür (71) bulunamadı.

Bu haber 20 Nisan 2018 - 1:28 'de eklendi ve 287 views kez görüntülendi.

Kumluca ilçesinde 25 Mart’ta kaybolan Alzheimer hastası Avni Gür (71) bulunamadı. Kumluca’dan başlayıp Mersin’e kadar arama yapılan Avni Gür’ün hayatından endişe ettiklerini söyleyen oğlu Abdullah Gür, Çok üzgünüz. Babamı bulamıyoruz. Yardım bekliyoruz. Hepimiz mahvolduk. Sağ bileğinde telefon numaram var. Ailece ne yapacağımızı da bilmiyoruz. Aramaya devam ediyoruz dedi. Avni Gür’ün kardeşi Mevlüt Gür de yardım istediklerini söyledi.

Kumluca’ya bağlı Temel Eğitim Mahallesi’nde oturan Avni Gür, 25 Mart pazar günü öğleden sonra evden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamadı. 25 gündür kayıp olan Alzheimer hastası Avni Gür’ü arama çalışmalarından sonuç elde edilemedi. Ailesi kendi imkanlarıyla da Kumluca, Finike, Demre ve Kemer bölgesinde gelen ihbarları da değerlendirerek arama çalışmalarını sürdürdü. Avni Gür’ün fotoğraflarının da yer aldığı afişler bastırarak çevrede dağıtan aile kendisinden gelecek iyi haberi bekliyor.

Abdullah Gür, babasının hayatından endişe duyduğunu belirterek, kaybolduğunun ertesi günü Demre’de görüldüğünü, sonrasında bir daha hiç haber alamadıklarını söyledi. Babasının daha önce de kaybolduğunu ve her seferinde Finike yolunda bulduklarını anlatan Abdullah Gür, babasıyla ilgili ilk haber aldıkları yerin Demre olduğunu aktardı. Annesi, kardeşleri ve amcalarının merak ve endişe içinde beklediklerini belirten Abdullah Gür, babasının kaybolduğu gün başında siyah kasket, gri polar yelek, bordo desenli tişört, koyu renk kumaş pantolon bulunduğunu kaydetti.

Babasının sağ kolunda telefon numarası bulunduğunu vurgulayan Abdullah Gür, şunları söyledi

Babam 25 Mart günü 15.00 civarında evden çıkmış. Saat 18.00 civarı annem aradı. ‘Baban gelmedi eve, kaybolmuş olabilir’ dedi. Amcamla beraber babamı aramaya başladık. 21.00 sıralarında polisi aradık. ‘Babam kayıp bulamıyoruz. Yardımcı olun’ dedik. Yakın civardaki polisi ve jandarmayı aradık. Sabah 05.00’e kadar izine rastlayamadık. Çok üzgünüz. Babamı bulamıyoruz. Yardım bekliyoruz. Hepimiz mahvolduk. Sağ bileğinde telefon numaram var. 2 yıl önce yaptırmıştım. Ailece ne yapacağımızı da bilmiyoruz. Aramaya devam ediyoruz. İşimize, gücümüze bakamıyoruz. 25 gündür televizyonları arıyoruz. Hiçbir cevap da alamıyoruz. Ne olur 30 saniye yayınlasalar. Hiç kimse bize yardımcı olmadı.

Avni Gür’ün kardeşi Mevlüt Gür de 10 kardeş olduklarını, ağabeyi kaybolduktan sonra Kumluca’dan Muğla’ya, Antalya’dan Mersin’e kadar birçok yerde arama yaptıklarını, belediye aracılığıyla anons yaptırdıklarını ve birçok yere fotoğraflı kayıp ilanı yapıştırdıklarını söyledi. Gür, 25 gündür ağabeyimden haber alamıyoruz. Hayatından endişe duyuyoruz. Çok şaşkın durumdayız. Bütün yetkililerden yardım istiyoruz. Tam sözün bittiği yerdeyiz. 25 gündür gecemiz gündüzümüz belli değil. Bütün otogarlara fotoğraf yapıştırdık. Sosyal medyada paylaştık dedi.

 Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane