SON DAKİKA

Trabzonu Ayağa Kaldıran Küçük Kıza Taciz Eden Sapık Tutuklandı

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde küçük yaşta kız çocuğunun tacize uğraması ve tacizcinin gözaltına alınarak cezaevine gönderilmesiyle alakalı açıklama yaptı. Kumluca haberleri

Bu haber 01 Kasım 2018 - 3:32 'de eklendi ve 446 views kez görüntülendi.

TACİZE, KADIN SAVUNMA AĞI’NDAN TEPKİ 

Trabzon’da, küçük yaştaki kız çocuğunun taciz edilmesi ile ilgili çeşitli kesimlerden tepkiler sürüyor. Kadın Savunma Ağı, Ortahisar ilçesinde yaşanan ve şüpheli Mesut Turan’ın tutuklandığı taciz olayı ile ilgili Atatürk Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması yaptı. Açıklamada, çocukları korumanın herkesin görevi ve sorumluluğu olduğu ifade edildi. Ellerinde, ‘Çocuklar Şiddetle Korunmaz’, ‘Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur’ yazılı dövizlerle alanı dolduran protestocular, slogan atarak, taciz olayına tepkilerini gösterdi.

‘ÇOCUKLARIN İSTİSMAR EDİLMESİ ENGELLENMELİDİR’

Grup adına basın bildirisini okuyan Şerife Uyanık, çocuğa yönelik cinsel istismar olaylarından dolayı öfkeli olduklarını dile getirdi. Uyanık, “Trabzon’un Ortahisar ilçesinde dün bir kız çocuğunun istismar edildiği ortaya çıktı.  Her gün artarak devam eden ve kamuoyuna yansıyabildiği kadar gördüğümüz çocuğa yönelik her türlü istismardan dolayı öfkeliyiz. Artık yeter diyoruz. Çocuğa yönelik cinsel şiddet, çocuğun üzerinde kurulan iktidar ve gücün kötüye kullanımı ve tahakkümün bir sonucudur. Erkek egemen sistemin ortaya çıkardığı ve meşrulaştırdığı bu şiddet türüne karşı devletin tüm kurum ve kuruluşları, toplumun tüm kesimleri eşdeğer bir çalışma yürütmeli, çocukların istismar edilmesi engellenmelidir” dedi.

İŞTE O SAPIĞIN FARKEDEMEDİĞİ KAMERADA KAYIT ALINANLAR.. PEKİ YA GÜVENLİK KAMERASI OLMASAYDI BU SAPIK BAŞKA ÇOCUKLARI DA TACİZ EDECEKTİ.. 

 

 

TRABZON CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLAMASI

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde küçük yaşta kız çocuğunun tacize uğraması ve tacizcinin gözaltına alınarak cezaevine gönderilmesiyle alakalı açıklama yaptı.

Başsavcılığın Twitter hesabından yapılan açıklamada şahsın gözaltı sürecine değinilerek “Trabzon ili Ortahisar ilçesinde 29.10.2018 günü meydana gelen kız çocuğuna yönelik cinsel istismar olayı ile ilgili olarak, bazı basın ve yayın organlarında çıkan haberlerde ‘gözaltına alınan şüphelinin serbest bırakıldığı, internette yayınlanan görüntüler ve sosyal medyadaki tepkiler üzerine yeniden yakalama kararı çıkarıldığı…’ şeklindeki ifadelere yer verilmiş ise de olay mahallini gören işyeri kamerasından elde edilen görüntülerin Başsavcılığımıza ulaşması üzerine, henüz olay, habere konu olmadan, 30.10.2018 günü şüphelinin gözaltına alınması talimatı verilmiş, sonrasında şüpheli şahıs Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alınması sağlanmıştır. Bilahare şüpheli, 31.10.2018 günü cinsel istismar suçundan tutuklanarak ceza infaz kurumuna konulmuştur. Dolayısıyla, sosyal medyada yayınlanan olaya ilişkin görüntülerin, Cumhuriyet savcısı tarafından izlenmesine rağmen, şüphelinin serbest bırakılması söz konusu değildir. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı her daim, Trabzon halkının huzur ve güvenliği için çalışmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

Kumluca Web Gündem Haberleri – TRABZONKumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane