SON DAKİKA

Türel den, Komisyonculara: Endişeye Mahal Yok

ANTALYA, KUMLUCA HAL FİYATLARI, TARIM HABERLERİ

Trump Emri Verdi ABD Suriye yi Vurdu

Bu haber 14 Nisan 2018 - 4:52 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Trump, Fransa ve İngiltere’nin kendilerine katılarak Suriye’ye ortak operasyona başladıklarını açıkladı.

Operasyonun başlamasının ardından önce Şam’daki havaalanı ve yine Şam’daki bilimsel araştırma tesisinin vurulduğu belirtildi.

Reuters, “Şam’a ilk füzeler düşmeye başladı” açıklaması yaptı.

Suriye yerel kaynakları da Şam Havaalanı’nın vurulduğunu doğruladı.

Duma’da kimyasal saldırı yapıldığına dair kanıtlara sahip olduklarını belirten ABD Başkanı Trump’ın “Suriye’yi vurma emri verdim” açıklamasını yaptı.

“İngiltere ve Fransa’da bize katılacak” diyen Trump, İran ve Rusya’ya da seslendi. Esad’ın destekçilerini uyaran Trump, kararından dönmeyeceğini belirtti.

“RUSYA NEREDE OLACAĞINA KARAR VERSİN”
Trump yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Tam 1 yıl önce 4 Nisan’da Suriye’de yapılan kimyasal saldırıdan sonra Suriye’ye 59 füze atmıştık. Suriye’nin diktatörü Esad’ın yaptığı o kimyasalın ardından Suriye hava kuvvetlerinin cezasını kesmiştik. Kimyasal silahların yasaklanması gerekir, çünkü kullanılması yasaktır. Bu saldırıyı İngiltere ve Fransa ile yapıyoruz. Sebebi ise caydırıcı olmak. Esad rejiminin bir daha bu yöntemi kullanmamasını sağlamak istiyoruz. Esad rejimini kimyasal silah kullandığı için cezalandırdık. Yapmaya devam ederse cezalandırılmaya da devam edecek.”

“Rusya eğer Suriye’de barışı istiyorsa, İngiltere, Fransa ve bizim olduğumuz ittifaka mı katılacak, yoksa olduğu yerde mi kalacak buna bir karar vermeli.”

“Nerede bir tiranlık varsa harekete geçip sorumlularını bulacağız. Bu bölge sorunlu bir bölge. Dünyanın geleceğini bu bölge halkı belirleyecek”

 Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane