SON DAKİKA

Uber Türkiye de Vergi Vermeye Başladı

ABD merkezli şirketin, Maslak Vergi Dairesi’ne kazandığı komisyon bedelini ödemeye başladığı ortaya çıktı. Kumluca Web Uber Haberleri Antalya

Bu haber 21 Ekim 2018 - 0:45 'de eklendi ve 242 views kez görüntülendi.

Türkiye’de vergi vermediği gerekçesiyle faaliyetleri yasaklanan Uber’in Maslak Vergi Dairesi’ne kazandığı komisyon bedelini ödemeye başladığı ortaya çıktı.

Uber ile taksi şoförleri arasındaki aylardır kriz sürüyor. Özellikle taksi şoförleri, Uber’i ‘ekmekleriyle oynamakla’ suçlarken ABD merkezli şirketin Türkiye’deki kazançlarıyla ilgili yüzde 20’lik gelirin vergisini ödememesi de en çok eleştirilen noktalardan birisiydi.

Habertürk’ün haberine göre, adresini Hollanda Amsterdam olarak gösteren Uber, Maslak Vergi Dairesi’ne Türkiye’den kazandığı yüzde 20’lik komisyonun bedelini ödemeye başladı.

Türkiye de Uber özellikle Taksi hizmeti sağlayan taksicilerin sürekli olarak kavga şiddet haberleri ile aslında bir şekilde uber ‘in reklamı en iyi şekilde sağlanmış oldu. Uber Taksiye göre vip hizmet sunması, araç kiralama konsepti ile ülke genelinde hızla çoğalan bir hizmet. Uber istanbul, Uber ankara, Uber antalya, Uber izmir ve diğer şehirlerde de uber ‘in Türkiye de vergi vermesi ile yasal hale geleceği görülmekte.

Kumluca Web Uber Haberleri AntalyaKumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane