SON DAKİKA

Kumluca Trafik Kazası 4×4 Araç Dereye Uçtu

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Kumluca Trafik Kazası Minibüs Devrildi 4 Kişi Yaralandı

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Finike Elmalı Yolu Trafik Kazasında 1 Kişi Hayatını Kaybetti

ANTALYA, FİNİKE, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Kumluca Antalya Karayolu Trafik Kazasında 2 Kişi Yaralandı

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Antalya da ilkokul Öğretmeni 25 Öğrenciye İstismar İddiasıyla 300 Yıl ile Yargılanıyor

ANTALYA da, 25 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sınıf öğretmeni Mahmut Aydın K. nin, 300 yıla kadar hapsi istendi.

Bu haber 16 Ocak 2020 - 4:25 'de eklendi ve 597 views kez görüntülendi.

25 ilkokul öğrencisine istismara 300 yıl hapis talebi
Antalya’da 25 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunmakla suçlanan öğretmenin yargılandığı davada, 300 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Kepez ilçesindeki bir ilkokulda görevli Mahmut Aydın K. hakkında, farklı sınıflarda okuyan 25 öğrenciye istismarda bulunduğu suçlamasıyla Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Davanın bugünkü duruşmasına sanık öğretmen, taraf avukatları ve çocukların aileleri katıldı.

SANIK AVUKATLARI SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Şikayetçilerin avukatları, sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını talep ederken, sanık avukatları suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme savcısı ise esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, 9 çocuğa karşı cinsel istismar suçundan sanığın beraatini, 2 çocuk için de cinsel amaçlı kişiyi hürriyetten yoksun kılmadan beraat talep etti.

300 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Savcı, 14 çocuk için de basit ve nitelikli cinsel istismardan, sanığın 300 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Şikayetçi ve sanık avukatları, mütalaaya karşı savunma yapmak için süre istedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN AĞIR CEZASINI BEKLİYORUZ

UCİM Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan da mahkeme başkanının söylediği bir söze dikkat çekerek, ‘Mahkeme başkanı ‘Öğretmenlerin görevi çocukları istismar etmek değildir’ dedi.

Bu çok önemli bir şey. Biz hep şunu söylüyoruz. Yüzyıllardır istismara uğrayan atalarının da sorumluluğu bu çocukların omzunda. Biz Cumhuriyet tarihinin en ağır cezasını bekliyoruz. Buradan öyle bir karar çıkmalı ki, Türkiye’nin her yerinden aileler ve çocukları cesaretle konuşmalı. 16 Mart’taki kararda Antalya halkı daha kalabalık gelmeli ve çocuklarına sahip çıkmalı” dedi.

Antalya Barosu Çocukları Hakları Merkezi Başkanı Serap Ertuğrul da mütalaaya karşı beyanda bulunacaklarını ifade ederek, ‘Bu dava devam ederken mağdur 4 çocuk daha çıktı. Bu davaların da birleştirilmesini isteyeceğiz. Bununla ilgili süreci yakından takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

antalya ilkokul cinsel taciz, antalya öğretmen tacizi, antalya öğretmen taciz, 9 çocuk taciz, antalya kepez okul taciz, antalya haberleri, kumluca haber, kumluca web, antalya sondakika kepez haberleri,