SON DAKİKA

Akdeniz de 2 #Deprem Meydana Geldi Sondepremler

ANTALYA, Genel, GÜNDEM, KUMLUCA

#Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 2020/18 Kararı – Petrol ve Lpg İstasyonları

AKSU, ALANYA, ANTALYA, DEMRE, ELMALI, FİNİKE, GÜNDEM, KAŞ, KEMER, KEPEZ, KONYAALTI, KORKUTELİ, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, MANAVGAT, MURATPAŞA

Çalıştığı Belediyeyi Tam Tam Soydu Personel Tutuklandı Kemer Haberleri

Belediyenin Meclis Kararıyla Başarı elde etmiş sporculara verilecek olan ödülleri ve fazlasını zimmetine geçiren Belediye personeli A.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu haber 11 Şubat 2020 - 2:13 'de eklendi ve 2.710 views kez görüntülendi.

Belediyenin Meclis Kararıyla Başarı elde etmiş sporculara verilecek olan ödülleri ve fazlasını zimmetine geçiren Belediye personeli A.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kemer ilçesinde, belediyenin sporculara ödül olarak vereceği 35 tam altını zimmetine geçirdiği ve sahte evrak düzenleyerek kuyumcudan 201 adet tam altın ile 799 adet gram altın aldığı ortaya çıkan belediye personeli A.Ş. tutuklandı.

Kemer Belediyesi’nin ocak ayı meclis toplantısında, ilçede yaşayan ve Avrupa ile dünya şampiyonalarında başarı elde eden sporcuların altınla ödüllendirilmesi yönünde karar alındı. Bunun üzerine belediyenin satın alma birimi tarafından kuyumcuya 35 tam altın sipariş edildi.

Ödüllerin verileceği meclis toplantısı yaklaşırken, personel A.Ş.’den altınlar istendi. Ancak A.Ş. 35 tam altını alıp, bozdurduğunu ve harcadığını söyledi. Altınlardan elde ettiği paranın 10 bin lirasıyla banka borcunu ödediğini, 60 bin lirasını da internet üzerinden oynadığı çeşitli oyunlarda kaybettiğini itiraf etti.

PERSONEL SUÇLAMALARI KABUL ETTİ

Bunun üzerine belediye yetkilileri kuyumcuyla irtibata geçti. A.Ş.’nin sahte evrak düzenleyerek geçmiş dönemde de kuyumcudan 201 adet tam altın ve 799 adet gram altın aldığı, geri ödemelerini yapmadığı, tüm altınları bozdurup, parasını da internet üzerinden oynanan çeşitli oyunlarda kaybettiği tespit edildi.

BELEDİYE BAŞKANI SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, A.Ş.’yi, görevlendirdiği personel ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Personel hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Savcığın ifadeye çağırdığı kuyumcu da A.Ş.’den kendisini dolandırdığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Toplam 710 bin TL’lik altının parasını harcadığı belirlenen A.Ş. suçlamaları kabul etti. A.Ş., ‘zimmet’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlarından tutuklandı.

‘SORUŞTURMA SÜRECİ DEVAM EDİYOR’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “5393 Sayılı Belediye Yasası’nın 14’e b maddesince, ‘Yörede bulunan başarılı sporculara belediye meclis kararıyla ödül verilebilir’ diyor. Dünya karate şampiyonu Müşerref Özdemir’e 50 tam altın, tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde üçüncü olan belediyemiz güreşçisi İsmail Erkal’a 5 tam altın, muay thai Avrupa şampiyonu Dilara Sultan Arpacı’ya 25 tam altın, dünya karate şampiyonu Müşerref Özdemir’in antrenörü Emin Akar’a da 10 tam altın almak için meclis kararı aldık. Müşerref Özdemir ile güreşçimiz İsmail Erkal’a altınları alınarak, takdim edildi.

Diğer başarılı sporculara vereceğimiz altınları belediye personelimiz almış ve satmış. Biz de zaten resmi bir evrak yok. Elden resmi evrak hazırlayarak kuyumcuya gitmiş ve altınları almış. Olay meydana çıkınca kendisinin ifadesini aldık ve konuyu yargıya taşıdık. Savcılığa da kendimiz teslim ettik.
Konuyla ilgili adli süreç devam ediyor. Bu olayda belediyemizin 35 tam altın zararı var. Diğer zararlar da düzgün bir esnaf arkadaşımızın zararıdır. Her iki taraf da adli süreçte kendisini savunacaktır” dedi.

Kumluca Web Kemer Haberleri

belediye zimmete para geçirme, belediye personeli tutuklandı, belediyesi, belediye, kumluca haberleri, kemer belediyesi, kemer belediye personeli, zimmete para geçiren kişi tutuklandı, belediye haberleri, sondakika, kemer son dakika haber, Kemer Belediye Başkanı, Belediye Başkanı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Savcılığı, Kemer Kuyumcu,

%d blogcu bunu beğendi: