SON DAKİKA

Kumluca da Balkondan Düşen Bebek Öldü

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ

Hüsamettin Çetinkaya Hakkındaki iddialara Cevap Verdi

Kumluca Cumhur ittifakı Adayı Hüsamettin Çetinkaya, Hakkında fetö soruşturması, daire, ortaklık gibi iddialara cevap verdi. Yargıtayda dosyası olanlar, ceza alanlar bu tür iddiaları dedikoduları dile getirmeden önce kendilerin baksınlar

Bu haber 15 Mart 2019 - 2:52 'de eklendi ve 2.039 views kez görüntülendi.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yerel seçimler öncesinde adaylar çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmekte.
Cumhur İttifakı Kumluca Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya, 14 Mart Perşembe akşamı “Mahalle Buluşmaları” kapsamında Temel Eğitim Mahallesinde yaşayan mahalle sakinleri ile bir araya geldi.


Toplantıya, Ak Parti Kumluca ilçe Başkanı Erol Uysal, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yücel Kaplan, Ak Parti Kurucu ilçe Başkanı Arif Yavuzer ve Ak parti Mhp Cumhur ittifakı Kumluca ekibi katıldı.
Temel Eğitim Mahallesinde yüksek katılımlı gerçekleşen toplantıda Çetinkaya, Yaklaşan seçimler için seçilmeleri takdirde hayata geçirecekleri projeleri, görev süresince Kumluca’ya tüm çalışanları ile birlikte kazandırdıkları projeleri anlattı.


Programın son bölümünde vatandaşların sorularını yanıtlayan Çetinkaya, Bilal Özmen isimli bir vatandaşın çarşıda, Kumluca’da, sürekli görüştüğü kişilerin dilinde bir iddia olduğunu bu iddiaya göre Kumluca’da güçlü bir aday bulamadığı için Ak Parti seçime girdiğinde kazanamayacağını seçimi Hüsamettin Çetinkaya ile kazanıp, 8 ay 1 sene sonrasında görevden alınarak, yerine Efeoğlunu, İsmail Değirmenci, Şefik Durdaş, bunlardan birini başkanlığa getirecekler diye vatandaşın konuştuğu bir söz var bunu açıklığa getirelim dedi.
Bunun üzerine Hüsamettin Çetinkaya, “bu ve buna benzer sözler bana da de iletildiğini ama bunlara gülüp geçtiğini bu akşam da bu konulara açıklık getireceğini söyledi.

200 DAİRE OPETE ORTAKLIK 2004 TEN BERİ İDDİALARDA


Çetinkaya; Ak Partide bu işi yapabilecek bir çok arkadaşımız var. Ak Partinin içerisinde 7 tane aday adaylığı müracaatı oldu 107 tane daha müracaat olabilirdi. Bu işi yapacak bir çok kişi var hangi arkadaşımız aday olsa bu işi yapabilir seçilirde, her parti adayını belirli kriterler ile değerlendirip aday gösterirler.
Beni görevden almadılar, halka da bu yanlış anlatılıyorsa bu da benim şansızlığıma her dönem hakkımda iftira çıkıyor benimle ilgili demediklerini bırakmadılar.
200 dairesi var, Ege’de çiftliği var, opetede ortak dediler, başka yerlere aynı şekilde söylediler. Geçmiş dönemde birisi telefon etti bana senin ile ilgili kavga ettim birisiyle senin için 100 daireleri var dedi bende güldüm geçtim, şu an da kira da oturuyorum.”
Geçmiş dönemlerde hakkında gündeme getirilen iddialar ile ilgili yaşadıklarını vatandaşa aktaran Çetinkaya, 2019 seçimleri öncesinde hakkında söylenen sözlerle ilgili olarak ta sözlerine devam etti.
Çetinkaya ; “Benim hakkımda en küçük 20 yıldır ben belediye başkanı olarak hakim karşısına çıkmadım başkan olarak, bir sefer kendim ile de ilgili değil geçmiş dönemlere ait bir dava ile ilgili benimle ilgili olmadığı için dosya kapatıldı. Orhan Günay zamanında inşaat ruhsatı alınmış, Hüseyin Gürkan döneminde de iskan ruhsatı alınmış bir binada elektrik çarpması sonucu bir ablamız rahmetli olmuştu. Bu neden oldu diye soruşturma kapsamında inşaat ruhsatını kim verdi, iskanı kim verdi, biri zaman aşımı, birisi rahşan affı ile ilgili her hangi bir soruşturmaya yer yok denildi. Yeni belediye başkanı ne yapmış diyerekten müfettişlerin sorularına cevap verdikten sonra mahkemeye çıkmasına gerek yok diye karar verildi. Sadece yaşadığım budur.

FETÖ METÖ BİR TANE DAVAM SORUŞTURMAM YOK


4 dönem Belediye başkanlığı yapıpta yargılanmayan belediye başkanı Türkiye ‘de çok istisnadır yok denilecek kadar azdır. Benim hakkımda bir tane dosya varsa götürürm ben oraya.
Biz 15 Temmuz akşamı millet korkarken sağdan soldan gelemezken, Tayyip bey dalamanda iken ben Cumhuriyet Meydanındaydım. Bu bölgede ilk anons ettiren, ilk meydanlara çıkan belediye başkanıyım ama kiminle beraber bu ayyıldızlı bayraklarla beraber sizlerle beraber çıktık. biz kime karşı oraya meydana çıkıyorduk, ihtilal başarılı olmuş olsaydı orada ne olacaktı. Halkı toplu ölüme teşvikten idam ile yargılanacaktım.
Bir çok arkadaş korkup çıkamadılar, saat 3-4 ten sonra çıkan arkadaşlarımız oldu. Tayyip bey televizyon ekranlarına çıkmadan önce meydanlara çıkmamız gerekiyor diyen benim ve oda meydana çıkılsın dediğinde onun konuşması bitmeden anons hazırlayalım deyip, belediye personelini harekete geçirip, saat yarımda anons ettiren ilk belediye başkanı ismini belediye başkanı olarak Hüsamettin Çetinkaya diyerek,
Ne diyorduk, “Demokrasi bedel ödemeye değer büyük bir nimettir” ben her türlü bedeli ödemeye hazırım siz de hazırsanız ayyıldızlı bayraklarla Cumhuriyet Meydanına bekliyorum dedim sizi altına da Hüsamettin Çetinkaya, kaçtane babayiğit onu yapabiliyordu. Ondan sonra da fetöymüş metöymüş, bir tane dosya bulamazlar. Yok ben kendimi bilmiyormuyum. Ben inançlar ile ilgili kim yardım istemişse ben bu doğrultuda herkese yardımcı oldum. Ama ben hiç bir kimseye de belediyelerin imkanlarını da peşkeş çekmedim. Hukuka aykırı hiç bir şey yapmadım, yapsaydım yargılanırdım.
Devlet memurluğunu yapmış olmamım avantajı budur. Şimdi geçmişte onları söylüyorlardı ama bugün, benim yargıtayda, mahkemelerde ne dosyam ne davam yok.

KENDİ ADAYLARIN YARGITAYDA CEZA DOSYASI VAR MI ? YOK MU ?


Ama kendilerine baksınlar, kendi adaylarına baksınlar, yargıtayda dosyaları varmı, ceza almışlar mı ? ne var ona baksınlar. Dedikodu üretmesinler benim yok hodri meydan diyorum Temel Eğitim Mahallesinden ama onlarda kendileri de buradan hodri meydan diyebileceklermi ? Ama herkes ağzını tutsun, ben hiç kimseyi siyasete şahsileştirmedim, şahsileştirmeyeceğim, o herkesin kendi işidir. Ama konuşurlarsa, iftira atarlarsa bundan sonra bizde konuşmaya başlarsak sokağa çıkamaz hale getiririz insanları onu da yaparız. dedi.

HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA’NIN AÇIKLAMASININ VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

hüsamettin çetinkaya iddia,hüsamettin çetinkaya mahkeme,hüsamettin çetinkaya soruşturma,kumluca,kumlucahaber,kumluca haberleri,kumluca sondakika, kumluca belediye başkan adayı,kumluca seçim sonuçları,kumluca da seçim,akparti,mhp,erol uysal,kumluca ak parti adayı hüsamettin çetinkaya,kumluca mhp ilçe başkanı yücel kaplan,kumluca ak parti kurucu ilçe başkanı arif yavuzer,kumluca cumhur ittifakı,yerelseçim anketi,Şefik durdaş,efeoğlu ismail değirmenci,kumluca temel eğitim mahallesi,kumluca ak parti toplantısı,

Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane