SON DAKİKA

KUMLUCA ADRASAN DA BALON BALIĞI YİYEN KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ

Kumluca da Sera Atıkları Organik Gübreye Dönüştürülecek

Başkan Köleoğlu; “Biz yöneticiler olarak, ilçemizin değişik bölgelerinde depoladığımız bu atıkları ekonomiye nasıl kazandırmanın yollarını aramak zorundayız. kumlucahaberleri

Bu haber 06 Eylül 2019 - 17:32 'de eklendi ve 614 views kez görüntülendi.

Kumluca Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı
Mustafa Köleoğlu başkanlığında toplanan belediye meclisi 9 gündem maddesini görüştü.


Açılış, yoklama ve gündem dışı konuların görüşülmesinden sonra Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısında, İmar komisyonuna havale edilen raporlar görüşüldü. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Mavikent Mahallesi Çanakçı mevkiinde ‘Plan Notu Tadilatı’ konusu görüşüldü.


Ayrıca mecliste Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kullanılmak üzere araçlar alınmasına karar verildi.


Spor İşleri Müdürlüğünün İlçedeki spor sahalarının devri ile ilgili maddesi müzakere edildi. Kırkpınar Yağlı pehlivan Güreşlerinde derece yapan Kumluca’lı pehlivanların ödüllendirilmesi maddesi ise plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.


KUMLUCA DA 5 YIL İÇİNDE ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK


Toplantıda gündem dışı konuşmalara cevap veren Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu; “Asfaltlama çalışmalarına başladık. İlk etapta acil asfaltlanması gereken yerlerde çalışma yapıyoruz. Yıl boyu deforme olan asfalt yollarımızda tamir yapıyoruz. Ama hava şartları müsaade ettiği sürece, 5 yıl içinde hiç toprak yol kalmayacak şekilde asfalt kaplama çalışmalarımıza devam edeceğiz. Asfalt çalışmalarımızı, hiçbir firmaya ihale etmeden kendi öz kaynaklarımız ile yapıyoruz” dedi.


SERA SEBZE MEYVE ATIKLARI ORGANİK GÜBREYE DÖNÜŞTÜRÜLECEK


Sebze atıklarını, Kumluca’nın kuzeyindeki depolama alanına döktürmediklerini, bu yüzden atıkların birikmesi sonucu her yıl yaşanan metan gazı patlamasının yaşanmadığını, halkımızın zehir gaz solumak zorunda kalmadıklarından dolayı memnun kaldıklarını, her fırsatta bunu dile getirdiklerini belirten Başkan Köleoğlu; “Biz yöneticiler olarak, ilçemizin değişik bölgelerinde depoladığımız bu atıkları ekonomiye nasıl kazandırmanın yollarını aramak zorundayız.
Bu atıklardan organik gübre yapma çalışmalarına başladık. Hızırkâhya ve Kavak Mahallelerimizin kesiştiği yerde bir tesis kurma araştırmaları yapıyoruz. Türkiye’nin ilk organik gübre üreten belediyesi olmak istiyoruz.


KUMBEK DAHA KAPSAMLI AÇILACAK


Ayrıca KUMBEK olarak isimlendirdiğimiz Kumluca Eğitim Kurumları binamızı boşaltmıştık. Artık düğün salonumuzun altındaki boşluğu da bu binaya ekleyip, çok geniş bir alanda eğitim kompleksi kurmak istiyoruz. Bin kişilik okuma salonları ve derslikler olacak. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Kumluca belediyesi, kumbek, kumluca haber, kumluca meclis toplantısı, kumluca organik gübre fabrikası, kumluca sera atıkları, kumluca hızırkahya, kumluca asfalt, kumluca kumbek kayıt, kumluca meclis kararları 2019, kumlucahaber,