SON DAKİKA

Kumluca Trafik Kazası 4×4 Araç Dereye Uçtu

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Kumluca Trafik Kazası Minibüs Devrildi 4 Kişi Yaralandı

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Finike Elmalı Yolu Trafik Kazasında 1 Kişi Hayatını Kaybetti

ANTALYA, FİNİKE, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Kumluca Antalya Karayolu Trafik Kazasında 2 Kişi Yaralandı

ANTALYA, GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Kumluca Müjgan Çetin Okulları ilkokul Dönemi Başlıyor

2019-2020 Eğitim öğretim yılı ile birlikte Kumluca da Müjgan Çetin Okulları İlkokul bölümünü bölge halkının hizmetine dahil etti.

Bu haber 02 Eylül 2019 - 6:27 'de eklendi ve 800 views kez görüntülendi.

KUMLUCA MÜJGAN ÇETİN OKULLARI İLKOKUL ve ANAOKUL


Müjgan Çetin Eğitim kurumları, Kumluca ilçesinde ilk olarak faaliyetlerine “Zamanın Ötesinde” sloganı ile İde Happy Life Kreş Anaokulu ve Gündüz Bakım evi olarak faaliyetlerine başladı.


Müjgan Çetin Okulları, paydaşlarının ilgi, ihtiyaç ve beklentilerini zamanın ötesinde karşılayan bir kurum olmak vizyonu ile Kumluca ve bölge halkına ilkokul faaliyetlerini kazandırdı.
2 Eylül 2019 tarihinde Öğretmenler için başlayacak olan tarih, ilkokul öğrencileri için 5 – 6- Eylül de başlayacak 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle Müjgan Çetin Okulları ilkokul bölümü faaliyetlerine başlayacak.

Müjgan Çetin Eğitim Kurumları yeni eğitim dönemi ile ilgili ;
“Çocuklarınızın tüm gelişim alanlarında yeterli gelişimi göstermesini sağlayarak onu bir üst yaş gurubunun yeterliliklerini yapabilir duruma getirmeye ve gelecekteki yaşamına en iyi şekilde hazırlanmasını anne babaların destek ve katılımları ile birlikte okul hayatı boyunca ki süreci, hayatı ve yetişkinlik yıllarındaki yaşam becerilerini olumlu yönde katkı sağlayacağımızın bununla birlikte Uzman öğretmen kadromuz ve nitelikli personelimizle birlikte hayata en iyi şekilde hazırlanması gerektiğinin bilincindeyiz. Yeni eğitim öğretim yılı tüm öğrencilerimize, velilerimize ve bizlere hayırlı olmasını diliyoruz. Kumluca ve bölge halkımıza zamanın ötesinde eğitim vermekten mutluluk duyarız” açıklamasında bulundu.

5-6 EYLÜL ‘DE İLKOKUL ve ANAOKULLARININ ORYANTASYON EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim öğretim yılında 3 milyon öğrenci ve aileleri için uyum programı hazırladı. Aileler ilk kez okula başlayacaklar ile ortaokulların birinci sınıflarına başlayacak öğrencilerin uyum eğitimleri planlandı. Peki, Okula uyum programı nedir? Okula uyum programı ne zaman başlıyor? İşte okul öncesi oryantasyon etkinlikleri…

Geçiş/uyum programları ilk kez okula başlayacak olanlar ile herhangi bir okuldan ya da sınıftan diğerine geçişi kolaylaştırmak için tasarlanan etkinlikler ve uygulamalardan oluşan bir programdır. Diğer bir değişle öğrencileri bir üst sınıf ya da eğitim kurumuna hazırlayan, öğrencilerin uyumunu kolaylaştırarak geçişin getirdiği sorunları en aza indirgemeye çalışan programlar olarak tanımlamak mümkün.

Bakanlık verilerine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yaklaşık 3 milyon, ilkokul 1. sınıf ve ortaokul 5. sınıf öğrencisinin uyum programına katılması öngörülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca, uyum konusunda daha önceki yıllarda okullarda gerçekleştirilen etkinliklerin geri dönüşleri doğrultusunda bu program güncellendi. Bu kapsamda, Bakanlık tarafından uyum eğitimlerinde bir dizi yeniliğin hayata geçirilmesi için çalışmalar yürütüldü.

OKULA UYUM PROGRAMI NASIL UYGULANACAK?

İlkokul 1. ve 5. sınıf öğrencilerinin okula adaptasyon süreçlerinde 2006 yılında başlatılan “Okula Uyum Programı”, bu yıl 5-6 Eylül’de 2 günlük program şeklinde uygulanacak.

OKULA UYUM PROGRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Önceki yıllarda “Uyum Programı”, okulların açılma tarihinden bir hafta önce başlatılıyordu. Program, 2019-2020 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlanacak kasım ve nisan aylarındaki ara tatiller dolayısıyla bu yıl 5-6 Eylül’de başlatılacak.

Bu yıl uyum eğitimlerine yeni bir anlayış da getiren Bakanlık, bu eğitimleri 5-6 Eylül’de başlatıp tüm yıla yaymak için bir dizi yeni çalışma yürüttü.

Bakanlığın bu kararı almasında, Okula Uyum Programı’nın Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer alan tüm hususlar birlikte düşünülerek bir hafta ile sınırlandırılmaması gerekliliği görüşü etkili oldu.

Bu kapsamda, “okula uyum anlayışı”, “öğrenmeye uyum şeklinde” olacak ve bu süreç, eğitim öğretim yılı sürecine yayılacak.

Bu yıldan itibaren okula uyum sadece yeni başlayacak çocukları değil, nakille gelen ara sınıfları ve okulda çalışanların tamamını ve velileri de kapsayacak organizasyonlar şeklinde yapılacak.

Ayrıca, okula uyum etkinlikleri konusunda illere, okullara ve öğretmenlere daha fazla esnek uygulama imkanı sağlanacak.

OKULA UYUM EĞİTİMLERİNDE NELER YAPILACAK? İŞTE ORYANTASYON ETKİNLİKLERİ

2019-2020 eğitim öğretim yılında “okula uyum” konusunda planlanan çalışmalar arasında, yeni dönemde uygulanacak tasarım beceri atölyeleri, sosyal etkinlikler modülü, dijital içerikler, yeni programlar, kılavuzlar, ders kitapları gibi uygulamaların tanıtıldığı videolar gösterilecek.

Bir çocuk dilinden yazılan ve yöneticilerden, ailelerden, velilerden beklentileri dile getiren “Okullarımızın Zilini Mutluluğa Çalalım” kitapçığı hazırlanacak.

Okula uyum konusunda okullarda gerçekleştirilen etkinliklerin verimliliğinin artırılmasına yönelik tedbirler alınacak.

Sınıfta ana dili farklı olan çocukların olması durumunda öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmasına yönelik etkinlikler yapılacak.

Özel gereksinimli çocuklar için gerekli önlemler alınacak. Okula uyum etkinlikleri konusunda okullara ve öğretmenlere esnek uygulama imkanları sağlanacak.

Uyum programı çalışmaları, rehber öğretmenlerin desteğiyle gerçekleştirilecek.

Kumluca haberleri, Kumluca özel okul, Kumluca müjgan çetin eğitim kurumları, kumluca müjgan çetin okulları, atakan çetin okul, müjgan çetin okul, müjgan çetin okulları kumluca, müjgan çetin ilkokul, müjgan çetin anaokul, müjgan çetin kreş, müjgan çetin eğtim, kumluca özel anaokulu, kumluca özel kreş, kumluca özel sanat evi, atakan müjgan çetin, kumluca çetinler özel okul, kumluca milexim özel okul, haber, haberleri, müjgan çetin, müjgan çetin kumluca,