SON DAKİKA

Kumluca Antalya Yolu Beşikçi Mahallesi Trafik Kazası

GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

KUMLUCA ve DİĞER İLÇELERDE EDS HIZ LİMİTLERİ KAÇ KM NE ZAMAN DEVREYE GİRECEK

KUMLUCA FİNİKE DEMRE KAŞ ELMALI KEMER VE DİĞER İLÇELERDE EDS HIZ LİMİTLERİ KAÇ KM NE ZAMAN DEVREYE GİRECEK

Bu haber 02 Haziran 2019 - 0:06 'de eklendi ve 1.284 views kez görüntülendi.

KUMLUCA ve DİĞER İLÇELERDE EDS HIZ LİMİTLERİ KAÇ KM NE ZAMAN DEVREYE GİRECEK

Antalya’da Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) devreye girmesine sayılı günler kala vatandaşın en çok sorduğu soru ‘Antalya hız limitleri kaç km olacak? kumlucaweb.com’a gelen bu sorunun cevabını bizde yetkililere sorduk. İşte Antalya’da bayram sonunda devreye girecek Antalya TEDES hız limitleri. Sosyal medya mecralarında kurulan gruplarda sorularına cevap almaya çalışan vatandaşlar, kesin bir bilgi edinemiyor. Sistem henüz devreye girmemesine rağmen, alınan önlemler sayesinde amacına ulaştı. Antalya’da trafik kazaları büyük oranda azaldı.

TEDES’in devreye girmesi için de bir tek uyarı levhalarının kurulması kaldı.

TEDES, uyarı levhalarının da takılmasıyla bayram sonuna kadar devreye girerken, Antalyalı sürücüler hız limitlerini merak ediyor.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK: “ULAŞIM SORUNU KALMAYACAK”

ANTALYA Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı yoğunluğu öncesi kent genelindeki trafik denetimlerini en üst düzeye çıkardı. Havadan ve karadan yoğun denetime hazırlanan ekipler, kural tanımayan sürücülere göz açtırmayacak. Karayollarındaki denetimler, kent güvenlik sistemi kameraları, sabit ve gezici radarlar ve trafik yükünü taşıyan hassas noktalarda kurulacak polis noktaları ile yürütülecek. Havadan yapılacak kural ihlali tespitleri ise helikopter ve özel donanımlı drone yardımıyla gerçekleştirilecek.

KURALA UYUN GÜVENDE KALIN

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) henüz devreye girmemesinin hiçbir şekilde denetim açığına neden olmadığını kaydeden Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, “TEDES’le ilgili Büyükşehir Belediyesi yoğun bir çalışma yürütüyor. Sistemin en kısa sürede devreye girmesi biz de istiyoruz. Ancak, ‘TEDES devrede değil, kural ihlalleri tespit edilemez’ anlayışı doğru değil. Kimse bu anlayışla trafiğe çıkmasın” diye konuştu.

ÖNCELİK MASTER PLAN
TEDES ve kent içi trafik düzenine ilişkin Hürriyet’e konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TEDES’in çok kısa süre içinde devreye gireceği müjdesini verdi. Böcek, “Antalya’da ulaşıma yönelik çok sayıda projemiz var. Seçim sürecinde halka verdiğimiz sözler doğrultusunda ‘Ulaşım Master Planı’ ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Antalya’nın 19 ilçesinde ekiplerimiz tespit edilen noktalardaki sıkışıklığı gidermek için planlama önerileri geliştiriyor. Raylı sistemden bisiklet yollarına tüm ulaşım sisteminde yeniden düzenleme yapılıyor” dedi.

ULAŞIM SORUNU KALMAYACAK

19 ilçede kaymakamlar, belediye başkanları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla ulaşım konusunda görüşmeler yapacaklarını kaydeden Başkan Böcek, şöyle devam etti: “Bayramdan sonra vakit kaybetmeden tüm ilçeleri birlikte değerlendireceğiz. Antalya’nın hiçbir yerinde ulaşım sorunu kalmayacak. Amacımız ulaşımla ilgili hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması. Sorun yaşayan herkes yeter ki ulaşsın, çözüm için talepte bulunsun. Ayrıca ulaşım esnafına yerli ve yabancı turistlerin sorularına bilgilendirici yanıt vermeleri ve farklı dilde iletişim kurabilmeleri için eğitimler planlanıyor.”

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yol boyama ve tabela yerleştirme gibi altyapı hazırlık çalışmalarını tamamlıyor. Test çalışmalarına başlanan TEDES’in önümüzdeki 2 ay içinde tamamlanması planlanıyor. Toplu ulaşım araçları denetim noktalarında durdurularak, çalışma belgeleri, genel evraklar, sürücülerin resmi kıyafetleri ve araç içi klimalar denetleniyor. Belediye ve emniyet personelinden oluşan ekipler, şoförlere aşırı hız yapmamaları konusunda da uyarılarda bulunuyor.

antalya eds noktaları,antalya tedes noktaları,kumluca finike eds hız limiti,finike demre eds hız limiti,demre kaş eds hız limiti,kaş kalkan eds hız limiti,kalkan kınık eds hız limiti,kumluca kemer eds hız limiti,kemer antalya eds hız limiti,kumluca antalya eds hız limiti,kumluca kaş eds hız limiti,kumluca elmalı tedes hız limiti,kumluca kamera radar noktaları,antalya drone radar noktaları,kumlucahaber,kumlucahaberleri,kumluca,kemer,kaş,demre,haber,haberi,haberleri,kumluca belediyesi,antalya belediyesi,muhittin böcek açıklaması,muhittin böcek eds açıklaması,finike belediyesi,kumluca kaymakamlığı,antalya valiliği,antalya büyükşehir belediyesi belediye başkanı muhittin böcek,

Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane