SON DAKİKA

Kumluca Antalya Yolu Beşikçi Mahallesi Trafik Kazası

GÜNDEM, KUMLUCA, KUMLUCA HABERLERİ, KUMLUCA TRAFİK KAZASI

Samsun Minik Ecrin Olayı Müge Anlı Olmasaydı ?

Müge Anlı da işlenen Samsun Vezirköprü Minik Ecrin Öldürülmesi Sonmu, Peki Müge Anlı olmasaydı bu tür olaylar nasıl olurdu, işte Müge Anlı yı anlatan kısa analiz haberimiz #Kumlucahaberleri #MügeAnlı #MinikEcrin #EcrinBebek

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 3:48 'de eklendi ve 644 views kez görüntülendi.

SAMSUN DA MİNİK ECRİN SİZCE SON MU ?
( Kumluca web – Kumluca Haberleri Analiz Haber )

Sizler için sadece medyaya yansıyan olayların kısa bir analizini gerçekleştirelim, evet zor bir kaleme alma durumu ama malesef ki ülkemizde ki bu durum git gide işin içinden çıkılmaz bir hal almaya devam ediyor.
Bu tür durumlarda etiketimiz hemen hazır “eğitimsizlik” “cahillik” ve bir zamanların reklam repliği eğitim şart aklımıza ilk gelen kelimelerden.. Peki aslında gerçekten bir eğitimsizlik durumundan mı kaynaklanmakta bu yaşanılanlar. Bize göre hayır, toplumda bilinçsizce sadece reyting savaşlarını kazanma iç güdüsü ile yazılmış senaryolar, hikayeler, kitaplar vs. vs. sıralanabilir aslında yani eğitim de bir nevi bu ateşe odun kömür taşımakta ve günümüz teknolojisinin getirdiği nimet internet her ne kadar düzgün kullanabilene faydası dokunsada o bir bilgi çöplüğü kişinin karakteristlik özelliği ne taşıyorsa gidip üç beş fazlasını kendine bulabiliyor.

MÜGE ANLI OLMASAYDI ?

Evet son 10-12 yılın gündem oluşturan saklı kalmışlıkları çıkartan, kayıpları bulan, malesef günümüz de vatandaş olarak geç işleyen adalet için bir tık ilerlemesine katkı olan Gazeteci meslektaşımız Müge Anlı,
mesleğe magazin sayfalarından sıyrılıp kendine doğru bir yol çizerek güzel bir şekilde ilerlemesini ve başarısının ardında önce Ailesi ve ekibinin olduğunu bilen bu konuda kendine pay biçmeyen Müge Anlı,
sosyal projeler ile bir nebze iyiliklere köprü olan, yardım kampanyaları ile yurdun dört bir yanına ihtiyaç sahiplerine uzanan doğuştan yada sonradan engelli olan vatadanlaşlarımızın umutlarını yeşerten hayata bakışlarını değiştiren Müge Anlı,

Okuma yazma seferberliği ile Ülkemizde binlerce kişinin diploma alma sevincini bir kenara bırakalım ismini yazabildiğinin mutluluğu tarif edilemez hatta buna vesile olan o dişlerini evde unutan ablamızın mutluluğunu hafızalardan kazımak imkansız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ve akabinde vatandaşlarında destek sağladığı bu seferberlik yıllar sonrasın da bile hatırlanabilecek unutulmayacaklar arasındadır.
Fakat bazen de duyarsız bir millet oldumuğuzun altını çizmek isterim, burada camia yada spor klubünü suçlama yada buna sebep olanları kınama gibi bir düşüncem olmasada Sn Müge hanımın tuttuğu takım için bir televizyon kanalında iki günlük yayın ile 55 Milyon (55trilyon) toplanırken Müge Anlı programında aş evi için 5 Milyon (5trilyon) toplanıyor. Madalyonun her iki tarafına bakarsak eğer 55 Milyon toplanan programda katkı sağlayan kişiler aslında 1 ay bile çok uzun 10 gün içinde bu meblağı toparlayabilecek güçtedeler Rabbim daha çok versin gözümüz yok ama Müge Anlı ‘nın Aş evi desteğini tüm kanallar sadece 15 dakika zaman ayırsa bu reyting muhabbetlerindeki saat dilimlerinde eminim ki her ile aş evi oluşturabilecek Yüce bir millet olduğumuzu bir kez daha görebiliriz.
Başlığı attık aslında ama bu sayamadığımız bir çok sosyal proje, kayıpların bulunması vs. Müge Anlı olmasa yine olurmuydu belki çok fazlası olmazdı ama kişilerin aydınlanması bilinçli bir toplum yolunda çok başlarda olurduk.

MÜGE ANLI SADECE MEKTUP İLE ULAŞAN DEĞİL BİR ÇOK KİŞİNİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Müge Anlı programını yayınlandığı saatler itibari ile izleyemesem de her akşam sosyal platformlardan tekrarını takip eden sıkı hayranlarından birisiyim. Mübarek Ramazan ayı itibariyle mektup yazın hayallerinizi yapabildiklerimizi gerçekleştirelim diye bir girişim başlattı. Yine bu çerçevede ablasını arayan bir kardeşimizin hayalini, annesinin evini düzenleyebilmek isteyen bir kardeşimizin ve hayat mücadelesi ile becerisini ticarete dökebilmesi için bir kardeşimizin hayallerini gerçekleştirdi. Ne yalan söyleyeyim çok mektup yazmaya niyetlendim fakat yazıp göndermek nasip olmadı. Tabiki hayallsiz bir insan düşünülemez, ama benim hayalim Müge hanımın yayında sık sık dile getirdiği her program sonrasında kendi yorumunu eklediği ve böyle bir başarılı gazeteciye temelden güzel ahlak ile donatı sağladığı annesinin elini eşim ve kızlarım ile birlikte ziyaret edip bir çayını içip elini öpmek. Kim bilir belki ömrümüz baki olursa gelecek Ramazan ayında da böyle bir imkan oluştuğu takdirde mektubu gönderebilmek. Tabiki bu çerçevede Hemşehrimiz Prof. Dr. Arif VERİMLİ, Avukat Rahmi AYDIN, Prof. Dr. Mehmet Şevki SÖZEN, ve mikrofon konusunda akıllarda kazınan ekip arkadaşları.

ECRİN BEBEK MALESEF MELEK OLARAK AYRILDI ARAMIZDAN

Palu ailesi ile cin, şeytan, iblis, ifrit, gibi mahlukatların hayatımıza etki ettiklerini görmüş olduk. Palu ailesi Türk sinemasına bir gerilim filmi olarak perdeye taşınsa hasılat rekoru kırdığı gibi yurtdışında en iyi senaryo ödülü bile alabilirdi. Her olayda artık bu son olsun desekte malesef ne son ne de ilk oluyor.
Samsun Vezirköprü de yaşanan Minik Ecrin olayı da geçmişteki, Minik Irmak, Minik Leyla, ve isimlerini hatırlayamadığımız aylarca aklımızdan çıkmayan olaylar tam bu olay vahşice kim kime yapar böyle bir vicdansızlığı yada bunun psikolojik rahatsızlığı mutlaka vardır diyoruz pat bir yeni olay.. Ya tamamen psikolojimiz bozuk yada kusura bakmayın sütü bozuk.
20-22 Gündür acaba nerede sorusunun cevabını 27 Mayıs Pazartesi günü haber ajanslarına son dakika olarak düşen gelişme ile bir nebze içimize su serpilmedi bilhakis içimize bir yanardağ gibi ateş düştü. Minik ecrin haber ajansları ve Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığınının açıklamasına göre 5-6 kilometre mesafede programda izlediğimiz gibi de 2-3 km lik mesafede cansız bedenin bulunması. Deniz Kurnaz, Sevcan Kurnaz, Özkan Kurnaz, Hacer Kurnaz, programda bu konu işlenmeye başladığı günden bu yana çarpık ilişkiler, aile içinde ki konular magazin gündemini sıklıkla dolduran ayrılma, boşanma, aldatma olaylarının gerçekten masumiyet çerçevesinde olduğunu düşündürüyor. Çünkü topluma mal olmuş tanınmış kişilerin bu durumlarını biz aaa ne kadar ayıp vs .desekte aslında ekranlara yansımayan, saklı kalan, ahlaksızlıklar malesef diz boyu ülkemizde. Gazetelerin 3.Sayfa haberlerinde yer tutan öldürme, kaçırma, aldatma vs. tüm haberlerin özünde bu ahlaksızlıklar %70 ‘ini kapsamakta.

BİZ BU HALE NASIL GELDİK ?

Biz bu hale nasıl geldik aslında cevap çok basit, o sihirli kutu diye adlandırılan şimdilerde ince çerçeveye sığdırılan Televizyon..
Evet yanlış okumadınız Televizyon …
Çağdaşlık (!) diye tabir edilen hususlarda tabuları yıkmamız lazım tarzı programlar, tabu bizim örf ve adetimize göre ahlaksızlık aslında.. Ama malesef çağdaşlaşmayı sadece bu çerçeve de düşünene beyinsiz kafalar.
Diğer husus diziler, yarışmalar, programlar.. O kadar reyting için mahvedilen hayatlar. Bir karı koca yarışmasında Kadının milyonlarca kişinin önünde utanmadan “Aşkım beni başkasıyla düşün” gibi pervasız terbiyesiz haysiyetsiz sözü telaffuz etmesi aynı şekilde canlı yayınlanmayan bu programı kesmeden düzeltmeden ekrana taşıyan yukarıdaki düşüncelerimin üç dört katını hatta fazlasını söyleyeceğim kanal yönetimi. sonrasında İffetten başlayıp, Fatmagülün suçuna, Behlüle, şuna buna.. işte biz bu tabuları yıkmaya çalıştıkça berlin duvarı gibi ahlakımız yerle bir tarumar…

MİNİK ECRİN E NE OLDU ? ÜVEY AMCA ÖZKAN KURNAZ SUÇLU MU ? BABAANNE HACER KURNAZ MI SUÇLU ?

Tüm izleyicilerimiz gibi ben de olasılıkları değerlendirme için çok düşünüp neler olabileceği hususunda tabiki bir kaç düşünceye sahibim. Bazı durumlarda empati yaparız, dünyanın bir başka yerinde yaşayan kişilerin aç kalması gibi, evsiz sokaklarda yatan gariban kişiler gibi, sokağa veya bir çocuk esirgeme kurumuna bırakılıp yıllar sonrasında aile bireylerini arayan kişiler gibi.. Tabiki bu örnekler iyiliklendirme sınıflarında çoğaltılabilir arttırılabilir. Fakat böyle vahşice bir olayda empati yapmak bile insanın tüylerini diken diken etmeye yetiyor bile. Olayların bir an önce aydınlanıp yayın yasağı ! gibi bir saçmalığın olmadan kamuoyunun beklediği cevaplar bulunmalıdır. Evet yayın yasağı olabilir farklı konularda hem soruşturmanın akibiyeti için hemde bilgi kirliliği gibi bir durumların göz önünde olmaması için, ama her konuda da özellikle böyle milyonlarca kişinin hayatında bir incir çekirdeği kadar da iyimserliğin oluşabilmesi gerektiren konularda değil tabikide.

SAMSUN MİNİK ECRİN OLAYINDA NE OLABİLİR ?


Malesef ki bu vicdansızlığı bu vahşeti empati ile aşmak mümkün değil yani o kadar alçaklık olamaz insanoğlunda fakat belki bir düşünce soruşturma şekline ışık tutabilir düşüncesi ile yorumlarımızı aktaracağım.
Bu yazacaklarım sadece düşünce bakımından iddiadan ibaret olduğunu yazdığım kişilerin belki hiç bir şekilde bu olay ile ilgili bir suçu olmasa da bu sadece şahsi olarak değil milyonların düşüncesi olduğunu belirtmek isterim.
Özkan Kurnaz bu olay ile ilgili şahsi düşüncem neredeyse %99,9 oranında ama tabiki hiç bir suç kanıtsız olarak dile getirilmek, Türk sinemasında ki Pardon filmi veyahut hayatta geçmişte yaşanan olaylar gibi değildir.
Özkan Kurnaz programdan bir hafta sonu Samsun ‘a dönüyor, Jandarma afad ekiplerine veyahut bir kaç kişiye boğma izi vs. belli olur mu diyor ! bu olay sonrasında bir kaç gün içinde ailenin köpeği ölüyor !
Özkan cinsi sapıklıkların sonucunda bu minik bebeğe ahlaksızlık yapıp cinsel istismar yaptıktan sonra öldürüyor. Kadavra köpeği bir noktada tepki veriyor. Bu tepkiden korkan Özkan Kurnaz, minik ecrin i öldürüp attığı yerden alıyor, kimsenin haberi olmadan kaybolduğu sırada Minik Ecrin ‘in cansız bedeninin bulunduğu yere atıyor, Cinsel istismarı yaptığının belli olmaması içinde malesef Minik Ecrin ‘in vücut parçalarını ölen köpeklerine yediriyor. Sonrasına vahşetine bu köpeği de zehirleyerek devam ediyor.

ikinci iddia düşüncem; Özkan ile Sevcan arasında farklı bir durumların olmasından dolayı bazı bilinenler kamuoyuna açıklanamamakta. Cinsel sapıklıklarında bu tarz videolar izleyen kişi akıllara başka bir düşünce getirmemekte.
üçüncü iddia düşüncem; Babaanne Hacer Kurnaz, gelini Sevcan Kurnaz ve Oğlu Deniz Kurnaz ‘a kızgınlığıyla çocuğa sert bir cisimle vuruyor, Özkan Kurnaz da aynı öfke ile oda vuruyor bebeğin hassas vucudu bu darbeler ile hayata veda ediyor ve anne oğul bu cinayeti ağız birliği ile ört bas etmeye çalışıyor.
Dördüncü ve olasılığı en yüksek düşüncem; Özkan Kurnaz minik ecrin kaybolduğunda internete girdiğini söylüyor, tarlalara giderken bu tarz videolar izliyor ve malesef bunu minik Ecrin ‘e uyguluyor. Bu hususta vücudunda kan vs. gibi durumlarda endişeye kapılıp çocuğu boğazını sıkıp öldüyor. Köy de yırtıcı hayvanların kolay bulabileceği bir yere bırakıyor. Tarla etrafında kalan ayakkabı ve kıyafet parçalarını da köye gidip kaybolduğu sırada şu an da bulunan bölgeye atıyor.

Sosyal medya hesaplarına baktığımız vakit, bu kişilerin askeri kıyafetle gasp yaptıkları, dolandırıcılık yaptıkları, silahlar ile poz vermeleri, vs. vs. Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı bu olaylar ile ilgili de soruştumayı bir an önce açmaları gerekmektedir.

Dayısının hanımına göz koyup, onunla cinsellik yaşayan kişiden ne beklenebilir ki ? halen de sosyal medya mezarının başında dayım dünyaya erken veda ettin adam gibi adam sözlerini yazmanın bir anlamı yok. Acaba bu paylaşımında ölmeseydin ben de evlenmezdim böyle yasak aşka devam ederdim düşüncesimi taşıyor onu bilemeyiz..

Kumluca Haberleri – Kumluca Web
A Kerim Ger

Müge Anlı da işlenen Samsun Vezirköprü Minik Ecrin Öldürülmesi Sonmu, Peki Müge Anlı olmasaydı bu tür olaylar nasıl olurdu, işte Müge Anlı yı anlatan kısa analiz haberimiz #Kumlucahaberleri #MügeAnlı #MinikEcrin #EcrinBebek

Müge Anlı da işlenen Samsun Vezirköprü Minik Ecrin Öldürülmesi Sonmu, Peki Müge Anlı olmasaydı bu tür olaylar nasıl olurdu, işte Müge Anlı yı anlatan kısa analiz haberimiz #Kumlucahaberleri #MügeAnlı #MinikEcrin #EcrinBebek

müge anlı kimdir, müge anlı olayı, müge anlı şok iddia, samsun ecrin bebek, minik ecrin, minik ecrin bulundu mu,kayıp ecrin ölü bulundu, minik ecrin de cinsel istismar varmı, samsun ecrin tecavüz edildimi, samsun ecrin tecavüz bulgusu, samsun ecrin amcası, samsun ecrin sondakika, samsun ecrin kim tutuklandı, samsun ecrin kim gözaltında, samsun sevcan kurnaz, samsun özkan kurnaz, samsun deniz kurnaz, samsun hacer kurnaz, samsun vezirköprü haberleri,samsun haberleri, antalya kumluca haberleri, antalya haber, kumluca web, kumluca haberleri, samsun cinayet, müge anlı cinayet, müge anlı tecavüz, ecrin bebek olayı, minik ecrin olayı, ecrin katili kim, ecrin tecavüz eden kim, ecrin amcası kim, müge anlı ecrin kurnaz olayı, ecrin bebek şok iddia, ecrin köpek mi yedi, ecrin ölen köpeğe mi yedirildi, müge anlı şevki hoca, müge anlı arif hoca, müge anlı rahmi bey, müge anlı adli tıp doktoru şevki sözen, müge anlı psikiyatrist Arif Verimli, Müge anlı avukat rahmi aydın, müge anlı ekibi, müge anlı hayalleri gerçekleştiriyor, müge anlı son bölüm, müge anlı bugün ne yaşandı, müge anlı itiraf, müge anlı da itiraf etti, müge anlı haberleri, müge anlı sondakika, müge anlı kayıp bulundu mu, müge anlı cinayet çözüldü mü, Ecrin bebek te tecavüz varmı, ecrin bebek üvey amcası tecavüz mü etti, ecrin bebek nasıl öldü, ecrin bebeği kim öldürdü,

Kumluca haberleri - Kumluca haber - Kumluca trafik kazası - Kumluca Hal Fiyatları Kumluca belediyesi - Kumlucaweb - Antalya Kumluca Firma Rehberi - Kumluca Reklam - Kumluca Nöbetçi Eczane